Trendy związane z wystrojem wnętrz mieszkalnych podatne są na różne mody. Przykład idzie ze światowych stolic designy, np. z Nowego Jorku, Rzymu, Madrytu czy Paryża. Wśród nowinek dekoratorskich znajdują się unikatowe dekoracje ścienne. Nowoczesne technologie, w tym drukarki 3D, pozwalają na stworzenie zupełnie niecodziennych obrazów i kompozycji ściennych. W pokoju wypoczynkowym, czy też w salonie idealnie sprawdzi się trójwymiarowy panel dekoracyjny. Takie aplikacje 3d można umieścić w dowolnym pomieszczeniu.

Trójwymiarowe kompozycje zdobiące ściany salonu

dekoracje 3d do salonuPierwszą myślą, jaka przychodzi do głowy świeżo upieczonemu właścicielowi mieszkania jest sposób wykończenia pomieszczeń. Chodzi oczywiście o wybór dodatków i pomysłowych dekoracji. Najpierw warto określić styl, w jakim ma się utrzymywać wnętrze. Generalnie stylistyka mieszkań dzieli się na nowoczesną i tradycyjną. Wśród stylów nowoczesnych mamy minimalizm, funkcjonalizm i styl loftowy. Do tradycyjnych kombinacji należą style oparte na drewnie i naturalnych materiałach, np. styl retro, skandynawski, prowansalski. Jeśli chodzi o glamour, to tu krzyżują się drogi stylów. Glamour zawiera zarówno elementy nowoczesne, jak połyskujące blaty i meble z płyty mdf, jak i antyki lub odnowione starocie. Niezależnie od konwencji, w jakiej utrzymane jest wnętrze, zawsze warto pomyśleć o obrazach lub trójwymiarowych panelach dekoracyjnych do salonu. Pionowe i poziome dekoracje 3d do salonu z powodzeniem zastąpią klasyczne obrazy i reliefy. Plusem nowatorskich kompozycji ściennych jest ich uniwersalny charakter. Pasują równie dobrze do wnętrz z nowoczesnymi meblami i dodatkami, jak i do pomieszczeń utrzymanych w stylistyce retro, z nutką nostalgii i patyny. Abstrakcyjne kompozycje na panelach trójwymiarowych doskonale prezentują się w pokoju gościnnym. 

Wzornictwo związane z nowoczesnymi panelami 3d jest wręcz przebogate. Wśród popularnych kompozycji znajdują się abstrakcje geometryczne, linearne i różnorodne kształty. Jeśli chodzi o inspiracje naturą, to na panelach 3D występować mogą rośliny, zwierzęta i owady, np. motyle, ważki. Panele leśne do salonu spodobają się wielbicielom przyrody, są to chociażby jelenie w gęstwinie drzew lub sarny pasące się na polanie w środku lasu.

O Autorze: Sebastian