analiza hałasu

Mieszkanie na wsi staje się bardzo popularne. Nawet wśród niegdyś zadeklarowanych mieszczuchów. Zalety można by wymieniać w nieskończoność, dlatego tak bardzo pragnie tego tak wielu ludzi.

Badanie przez inwestora czyli analiza hałasu

analiza hałasuW dzisiejszych czasach próbujemy na wszelkie sposoby uciec od zgiełku miasta, od spalin, samochodów, zatłoczonych ulic i supermarketów. Pragniemy powrócić do trochę bardziej prymitywnego życia i stylu życia. Nie każdy z nas może sobie pozwolić na zamieszkanie na wiejskich terenach. Powodem bardzo często jest zwykła logistyka. Nie ma jak dostać się do miejsca pracy, czy do przedszkola i szkoła, jeżeli posiadamy dzieci. Połączenia komunikacji miejskiej są bardzo słabo rozwinięte i jeżeli nie mamy własnego samochodu to jesteśmy skazani na łaskę kogoś innego. Są również takie przypadki, kiedy rodzina przeprowadza się na swoja upragniona działkę na wsi, a tam okazuje się po paru latach, że w ich sąsiedztwie powstaje inwestycja, która mówiąc delikatnie nie jest mile widziana przez mieszkańców, głównie ze względu na swój charakter. Dużo osób skarży się szczególnie na wiatraki. Jeżeli obok nas powstaje pole wiatrakowe, to możemy być pewni, że nie będziemy zadowoleni z tego faktu. Na pozór ładnie wyglądające wiatraki generują bardzo dużo hałasu. Oczywiście wcześniej, odpowiednio dużo wcześniej wykonywana jest analiza migotania cienia i analiza hałasu. Inwestor wykona zapewne również analiza produktywności i raport środowiskowy. Nasze protesty na nic się zdadzą jeżeli właściciel wykonał cały projekt zgodnie z prawem. Poniekąd to jest nasza wina, że odpowiednio wcześnie nie zainteresowaliśmy się jakie jest przeznaczenie terenu, z którym sąsiadujemy. Czasami nawet nie jesteśmy świadomi do kogo należy działa, która leży w naszym sąsiedztwie.

Możemy mieć pretensje tylko do siebie, jeżeli nagle okaże się, że za naszym oknem buduje się fabryka, która jest bardzo uciążliwa dla wszystkich mieszkańców danego miasta czy wsi. Takie spory niestety najczęściej wyjaśniane są sądownie. Zadko kiedy udaje się osiągnąć kompromis.

O Autorze: Edward Mokry