Wiele osób dorosłych w Polsce, najczęściej ci powyżej 40 czy też 50 roku życia, nie znają języka angielskiego. Jaki jest tego powód? Otóż nie uczyli się oni tego języka będąc w szkole, lub też uczyli się go w bardzo małym wymiarze godzinowym. Angielski dla dorosłych może być więc dość dużym wyzwaniem. Jak powinni oni zacząć uczyć się tego języka? Kilka mogących się przydać porad we fragmencie poniżej.

Kilka słów o angielskim dla dorosłych

angielski dla dorosłych mysłowiceNiestety, nauka języka angielskiego nie wszystkim przychodzi łatwo, dla niektórych nauczenie się tego języka wydaje się być osiągnięciem niemożliwym do zrealizowania. Oczywiście zazwyczaj jest tak, że strach ma wielkie oczy i nawet największy sceptyk jest w stanie opanować angielski chociaż w stopniu podstawowym, czyli komunikatywnym. Jak wygląda taki angielski dla dorosłych? Oczywiście powinien być on nieco bardziej przystępny, niż ten, którego uczy się dzieci w szkołach. Poza tym powinien skupiać się na najbardziej przydatnych aspektach, przede wszystkim na mówieniu. W szkole bardzo często zasypuje się dzieci odmianą czasowników we wszystkich możliwych czasach. Są to często czasowniki, których nigdy nawet nie użyliby w przeciętnej konwersacji stojąc w sklepie, czy zamawiając jedzenie w restauracji. Takich rzeczy powinniśmy unikać, ucząc osobę nieco starszą. A jeśli interesuje nas angielski dla dorosłych Mysłowice to miasto, w których znajdziemy naprawdę fajnych korepetytorów.

Jak widzimy, angielski dla dorosłych może być tak samo łatwo w przyswojeniu, jak w przypadku dzieci i młodzieży. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebne jest nieco inne podejście i inny zakres materiału. Dzieci mają wiele lat, by przyswoić język, mogą więc one uczyć się go nieco bardziej szczegółowo, jednak dorosłym zwykle zależy na czasie.

O Autorze: dawidb