atrakcje dla dzieci

Jestem przedszkolanką z niezbyt długim stażem. Niedawno skończyłam studia i podjęłam pracę. Nie jest to łatwe zajęcie, ale z drugiej strony ja uwielbiam pracę z dziećmi i myślę, że rzeczywiście się do niej nadaję.

Dzieci przedszkolne uwielbiają różne atrakcje

atrakcje dla dzieciObecnie stoję przed dużym wyzwaniem, ponieważ czeka mnie pierwszy dzień dziecka w mojej grupie pięciolatków. Jako ich opiekunka mam obowiązek zorganizować im zabawę i zadbać o atrakcje w plenerze dla dzieci. Problemem jest natomiast fakt, że pracuję w przedszkolu publicznym i nie dysponuję dużymi środkami, co powoduje, że organizacja imprez dla dzieci staje się znacznie trudniejsza. Na grupę szesnastu maluchów mam wyłącznie dwieście dwadzieścia złotych, co znacznie utrudnia mi sprawę. Teoretycznie wyjście na plac zabaw nic nie kosztuje, ale to mają na co dzień. Chciałabym zapewnić im jakieś dmuchane atrakcje, które zagwarantowałyby świetną zabawę na wiele godzin. Poza tym, gdybym otrzymała dofinansowanie, to skorzystałyby na tym także inne grupy, a całość wcale nie wyszłaby drogo. Niestety w tej materii nie mogę liczyć na dyrektorkę przedszkola, a rodzicom najzwyczajniej w świecie brakuje pieniędzy na atrakcje na pikniki. Być może uda mi się znaleźć jakiegoś sponsora, jednak czasu jest niewiele. Wykalkulowałam, że dostępny budżet wystarczy mi na kupno farbek i pomalowanie dzieciom buziek, zakup balonów i serpentyn oraz inne dekoracje. Za resztę każde dziecko otrzyma torebeczkę słodyczy. Jest mi bardzo przykro, że jako placówka nie mamy funduszy na profesjonalne atrakcje na imprezy dla dzieci, jednak jestem przekonana, że jeszcze niejednokrotnie spotkam się z tym w karierze pedagoga.

W następnym roku postaram się szybciej zgromadzić fundusze lub wymyślić bardziej kreatywne atrakcje bez dużego wkładu finansowego. W końcu w dniu dziecka najważniejszy jest uśmiech i zabawa.

O Autorze: Edward Mokry