Woda jako jeden z żywiołów, zupełnie opanowuje miesiące wakacyjne. To właśnie latem najczęściej czytamy w internecie, że są jachty do wynajęcia, tzw. banany czy rowerki wodne. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić, to co roku może wykupić czarter Mazury last minute i zobaczyć jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce.

Jachty do wynajęcia to nie wszystko

jachty do wynajęciaJak tylko przybędziemy do tej przepięknej krainy, od razu w oczy rzucają się na każdym kroku napisy „żaglówki mazury” oraz różnego rodzaju jachty do wynajęcia. Podobnie jest nad Zalewem Szczecińskim, we Władysławowie czy nad naszym Morzem Bałtyckim. Woda to nasza ulubiona rozrywka wakacyjna. Jednak wraz z nadejściem zimy, wcale nie musimy z niej rezygnować. Ostatnio w Polsce powstaje coraz więcej atrakcji wodnych. Poczynając od tych, których ścisłymi elementami są ludzie, możemy powiedzieć o termach wodnych. Kolejne z pewnością będą gigantyczne Aquaparki. To właśnie ona wyposażone są w zjeżdżalnie, trampoliny i miejsca, z których możemy robić efektowne skoki do wody. W takich ośrodkach przeważnie jest też sauna i jacuzzi. Można się zdecydowanie zrelaksować. Jednak dla tych kochających wodę, są również inne wielkie kompleksy. Do nich możemy zaliczyć oceanarium. Świat zwierząt wodnych od zawsze nas interesował oraz inspirował.

Hitem stała się mała rybka o imieniu Nemo czy syrenka Arielka. Kochamy więc podziwiać najciekawsze okazy ryb i innych zwierząt morskich. Choć nie jest to bezpośredni kontakt z wodą, z pewnością wielu z nas zaciekawi. Atrakcje wodne się mnożą, warto więc czasem zobaczyć co mamy nowego na rynku.

O Autorze: Wiesław Bucik