oczyszczalnia biologiczna

Nie trafia do mnie to co mówią media, ekolodzy i wszyscy Ci fanatyczni, nawiedzeni ludzie dbający o matkę ziemię. Generalnie nie jestem za tym, żeby budowano miejsca takie jak oczyszczalnia biologiczna. Czy ktoś się zastanawia jak sama budowa takiego kolosa wpływa na środowisko?

Oczyszczalnia biologiczna w kazdym domu?

oczyszczalnia biologicznaIle lasów trzeba wyciąć, żeby zbudować taką oczyszczalnie? Tak samo przydomowe oczyszczalnie ścieków. Według mnie to tylko kolejny pomysł wielkich korporacji, żeby zarobić pieniądze. Najpierw proponują wszystkim systemy klimatyzacji, które są tak niebezpieczne dla otaczającego nas świata, a teraz nagle ktoś sobie wymyślił, że każdy powinien mieć w domu urządzenie skuteczna oczyszczalnia biologiczna. To dla mnie absolutnie nie do przyjęcia. Staram się zużywać jak najmniej wody. Nie włączam światła kiedy mi nie jest potrzebne, nie używam do ozdobienia mieszkania nie wiadomo jakiego oświetlenia i to uważam za duży sukces. Segreguję odpady na bieżąco i debatuję z sąsiadami na temat tego, dlaczego niektórzy tego nie robią. Ale ta ogólnoświatowa akcja mnie jakoś specjalnie nie rusza. Uważam, że w dużej mierze są to naciągacze i złodzieje, chcący wzbudzić wielki chaos w głowach, które nie potrafią samodzielnie myśleć i wyciągać konstruktywnych wniosków. Przy domu mam szambo ekologiczne, na tyle duże, że oczyszczam je raz na miesiąc. Co prawda wielokrotnie słyszałam, że powinnam sobie sprawić taką przydomową oczyszczalnię, ale ja nie zamierzam tego robić. Według obliczeń osób, które mi to proponowały powinnam zaoszczędzić miliony, ale ja takich milionów nie mam i sama to sobie skalkulowałam.

Po tych obliczeniach wyszło, że być może zaoszczędziłabym po dziesięciu latach jakieś pieniądze, ale w moim wieku mogę to tego czasu wcale nie dożyć, a teraz musiałabym dołożyć sporą kwotę do tego, żeby w ogóle móc sobie sprawić tego typu oczyszczalnie. Na ten moment nie stać mnie na to. Wolę odkładać pieniądze na wnuki, a kiedy ta cała moda na bycie takim przyjacielem środowiska się skończy moje wnuki zbudują sobie przy domu takie coś.

O Autorze: Edward Bąk