Bez wątpienia bezpieczeństwo w naszym mieszkaniu w dużej mierze zależy od wyboru drzwi wejściowych i okien. To przez nie dostaje się do wewnątrz najwięcej zimna, ale też jest to droga dla ewentualnych złodziejów, dlatego warto wybrać najlepszy model.

Wybór drzwi wejściowych

drzwi wejściowe z klatki schodowej do mieszkaniaOsoby mieszkające w domach, przeważnie na drzwi wejściowe wybierają modele z przeszklonymi fragmentami, ponieważ znacznie lepiej się prezentują. Natomiast w mieszkaniach taki model się nie sprawdzi, bo tu najbardziej się liczy bezpieczeństwo i szczelność, a styl znajduj się dopiero na drugim miejscu. Oczywiście chcąc kupić drzwi wejściowe z klatki schodowej do mieszkania, większość osób kieruje się ich wyglądem, ponieważ powinny też pasować do ogólnego charakteru klatki. Klienci najczęściej decydują się na drzwi czarne lub w odcieniach brązu, ponieważ są uniwersalne i łatwo je utrzymać w czystości. Jeżeli chodzi o materiał z jakiego są wykonane, to najlepsze są drewniane ze stalową konstrukcją. Nie mniej jednak dobrze, żeby były energooszczędne czyli maksymalnie szczelne i antywłamaniowe. Takie drzwi na pewno też sporo kosztują w porównaniu ze zwykłymi wejściowymi, ale dają nam poczucie bezpieczeństwa, którego każdy potrzebuje. Drzwi wejściowe najczęściej są sprzedawane w komplecie z ościeżnicą, które w cenie mają zapewniony montaż. Ostatnim, ale ważnym elementem jest zamek w drzwiach, który jest skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniem. Najlepiej żeby miały przynajmniej dwa zamki ze specjalną blokadą.

Ceny drzwi są dość mocno zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Przede wszystkim wpływ na nie ma wybór producenta, modelu drzwi, materiału z jakiego są wykonane czy zastosowanych zabezpieczeń. Na pewno najdroższe będą antywłamaniowe i przeciwpożarowe.

 

O Autorze: Henryk Rybka