Informacja o tym, że moja żona jest w ciąży była dla mnie najwspanialszą wiadomością, jaką mogłem sobie wyobrazić. Od razu wyobraziłem sobie wspaniałe chwile, jakie będziemy mieli okazję wspólnie przeżywać. Nieco inaczej do sprawy podeszli moi znajomi, którzy sami mają już dzieci i którzy myślą w nieco bardziej praktycznych kategoriach. Poza gratulacjami od razu pytali o planowane przez nas zmiany w mieszkaniu, a nawet o zmianę samego mieszkania na większe.

Wybór odpowiedniego łóżeczka

białe łóżeczka dla niemowlątDopiero po ich sugestiach zdałem sobie tak naprawdę sprawę, że czekają nas duże zmiany nie tylko w kwestii organizacji czasu i podejścia do życia, ale także w kwestiach mieszkaniowych. Musieliśmy powoli zacząć kompletować wyprawkę dla naszego malucha. Przede wszystkim z żoną wspólnie wybraliśmy białe łóżeczka dla niemowląt, które spełniało nasze oczekiwania. W pozostałych kwestiach byliśmy bardzo liberalni, ale samo łóżeczko dla malucha było dla nas najistotniejsze. Zależało nam na tym, żeby łóżeczko miało możliwość regulacji jego wysokości, dzięki czemu nie będziemy musieli ciągle schylać się i tym samym dodatkowo obciążać nasz kręgosłup. Mając na uwadze kwestie praktyczne chcieliśmy też, żeby jeden bok łóżeczka był zdejmowalny, ponieważ pozwalało to nam na dostawienie go do naszego łóżka i tym samym znacznie uproszczenie zdań związanych z zajmowaniem się dzieckiem w nocy. W kwestii koloru od początku byliśmy zgodni i chcieliśmy postawić na klasyczne białe łóżeczko. Początkowo miało ono stać w naszej sypialni, która także ma białe meble, więc idealnie by się wpasowało w dotychczasowy wystrój. Na razie nie myśleliśmy jeszcze o pokoju dziecięcym. Przyjdzie na to czas, kiedy maluch podrośnie i będzie chciał mieć kawałek swojej przestrzeni. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to raczej wcześniej, niż później, ale na razie nie planowaliśmy wielkich ingerencji w mieszkanie.

Dobrze dobrane łóżeczko jest jedną z najważniejszych kwestii związanych z pierwszymi miesiącami życia dziecka. Wbrew pozorom, wygląd i funkcjonalność tego pierwszego łóżeczka jest ważniejsza dla rodziców, niż dla samego malucha. Warto więc dokonać wyboru świadomie, po wcześniejszej weryfikacji dostępnych na rynku opcji, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że kupiliśmy najlepsze łóżeczko z możliwych.

O Autorze: Łukasz