O ile jeszcze do niedawna najmodniejsze w makijażu było mocne podkreślanie oczu o tyle obecnie moda ta znacząco się zmieniła i dziś to konturowanie gra pierwsze skrzypce w makeupie niezależnie od tego, czy jest on wieczorowy, czy może delikatny i dzienny. Poprawne wykonturowanie twarzy zależy przede wszystkim od produktu, jakiego używamy.

Naturalny bronzer do konturowania

bronzery do twarzy naturalneW drogeriach mamy mnóstwo przeróżnych kosmetyków służących do modelowania naszej twarzy przez co osoby niedoświadczone w makijażu często mogą mieć spory problem z wyborem konkretnego kosmetyku. Bywa tak, że kobiety, które zaczynają dopiero swoją przygodę z makijażem decydują się zakupić produkty polecane przez doświadczone koleżanki, które jednak wymagają już pewnych umiejętności w robieniu makijażu. Tymczasem najlepiej na początku jest zainwestować w bronzery do twarzy naturalne ponieważ dzięki temu, że są one stworzone z naturalnych składników są także znacznie delikatniejsze dla naszej buzi oraz łatwiejsze w rozprowadzaniu. Często również bronzery naturalne posiadają w sobie ekstrakty roślinne, co czyni je nie tylko kosmetykami do makijażu, ale również takimi, które pielęgnują naszą skórę. Kolejną zaletą naturalnych bronzerów jest to, że nie zawierają one w sobie składników zapychających cerę, ani też żadnych sztucznych substancji zapachowych. 

Najczęściej naturalne bronzery występują w formie prasowanej lub sypkiej, które cechują się lżejszym kryciem aniżeli bronzery służące do konturowania na morko, jednak jest to zaletą w przypadku osób, które są w makijażu początkujące bowiem dzięki temu mamy pełną kontrolę nad modelowaniem i budowaniem samego koloru na twarzy dodatkowo bez obawy, że podczas blendowania produktu pojawią się nieestetyczne plamy, a sam kosmetyk nałoży się nierównomiernie.

O Autorze: Irena Zając