Zapewne każdy kto posiada w swoim domu swego rodzaju jonizator wody, wie o tym, że jest to bardzo fajny sposób na tanie oraz bardzo szybkie otrzymywanie wody pitnej, która charakteryzuję się pozytywnym właściwościami jeśli chodzi o ph. Stosunek jonów wodorowych sprawia, że woda staję się wodą alkaliczną czyli posiadającą charakter zasadowy lub kwaśny. Każda z tych opcji stawia nas w sytuacji kiedy to możemy sami stworzyć sobie wodę o takim ph jakie właśnie pożądamy. 

Z czego składa się jonizator?

samodzielne wytwarzanie wody alkalicznejJeśli chodzi o samodzielne wytwarzanie wody alkalicznej to zdecydowanie trzeba przyznać, że proces ten jest możliwy tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu specyficznego urządzenia, które zwie się jonizatorem wody. Jonizator jest to urządzenie, które składa się zazwyczaj z dwóch naczyń, jednego głównego oraz naczynia wyjmowanego. Jeśli chodzi o sam proces wytwarzania wody to jest to możliwe tylko i wyłącznie przy użyciu odpowiednich technik jak i narzędzi, a mianowicie katody, która nada wodzie charakter alkaliczny. Jeśli chcemy mówić o naczyniu wyjmowanym to można powiedzieć, że w jego wnętrzu znajduję się anoda, która służy do powstawania wody kwaśnej. Współpraca tych dwóch elementów stawia nas w bardzo wygodnej sytuacji gdyż pozwala na stworzenie wody o pożądanym przez nas odczynie ph, który możemy stwierdzić za pomocą phmetru lub pasków. Jeśli chodzi o wytwarzanie wody srebrnej, która wykazuję bardzo skutecznie działania prozdrowotne to także jest to możliwe przy wykorzystaniu jonizatora. Więc jeśli ktoś pragnie aby w jego domu pojawiło się urządzenie, które pozwoli na otrzymywanie wody pitnej o bardzo korzystnych dla nas właściwościach to zdecydowanie powinien zaopatrzyć się w jonizator wody.

Jonizatory wody są to urządzenia, które dostępne są na rynku już od dawna, jeszcze jakiś czas temu mało kto korzystał z tego rozwiązania, lecz w ostatnich czasach ze zwiększeniem świadomości ludzi na temat zdrowia, wzrósł także odsetek ilości jonizatorów wody w prywatnych mieszkaniach i domach.

O Autorze: Irena Zając