Coraz więcej osób interesuje się zamontowaniem w swoim domu kominka. Jest to bardzo dobra i opłacalna alternatywa dla centralnego ogrzewania w domu jednorodzinnym. Oprócz zalet ekonomicznych, występują też zalety estetyczne kominka. Stanowi on piękne udekorowanie naszego domu a pokój wyposażony w niego, cechuje przytulność i osobliwy klimat oraz urok.

Montaż kominka kaflowego w naszym domu

Jako jedna z budowa kominka kaflowegopodstawowych alternatyw centralnego ogrzewania, kominek jest często wybierany przez konsumentów. Inwestycja w niego, szybko się zwraca a zalety jego montażu są bardzo widoczne. Budowa kominka kaflowego, czyli nowoczesności połączonej z tradycją, to stosunkowo nowa metoda. Jego zewnętrzny wygląd, przypomina stare piece kaflowe i często jest bardzo pięknym dziełem rzemieślników. Jeżeli chcemy wybrać koloryt kafli czy architekturę samego kominka, możemy przebierać w niezliczonej ofercie sklepów oraz katalogach gotowych pieców, które możemy dopasować, do naszego wystroju domowego. Nowoczesny kominek kaflowy, różni się od starych pieców kaflowych, możliwością magazynowania ciepła. Możemy przy jego pomocy, ogrzać bardzo dużą powierzchnię a nawet cały dom, co w przypadku tych starszych pieców, nie było możliwe. Spotkamy się z różnymi rodzajami kominków tego typu np. z wkładami kominkowymi czy tradycyjnych z drzwiczkami i szybą.

Kominek kaflowy, jest bez wątpienia jedną z najważniejszych opcji branych pod uwagę, przy wyborze źródła ciepła dla naszego domu. Ten sposób, da nam oprócz kontaktu z żywym ogniem i palonym drewnem w naszym domu, również piękny wystrój oraz urok, jaki zyska nasz dom po montażu kominka. Oprócz roli użytkowej, spełniają rolę aranżacji pomieszczenia, dzięki możliwości ich projektowania i budowy przez zdunów.

O Autorze: Małgorzata Marciniak