Rękawice motocyklowe to nieodłączny atrybut każdego motocyklisty. Gwarantują wspaniałą przyczepność do manetki dbając o nasz komfort jazdy. Jak jednak wybrać te właściwe? Czym się cechują? O tym poniżej.

Idealna rękawica motocyklowa

rękawice motocykloweDobrej jakości rękawice motocyklowe, podobnie jak kask, muszą przede wszystkim zapewniać bezpieczną jazdę oraz odpowiednią ochronę przed wszelkiego rodzaju otarciami będącymi nieodzownym elementem każdej stłuczki. Na szczególną uwagę zasługują rękawice wykonane z wysokiej jakości skóry, posiadające wzmocnienia wykonane z PCV, bądź włókien węglowych zapewniających wysoki poziom swobody ruchów. Ważnym jest, aby wzmocnienia w newralgicznych miejscach składały się najlepiej z kilku warstw szczególnie na złączeniach kości śródręcza, na nadgarstku, zewnętrznych krawędziach dłoni oraz wzdłuż paliczków. Kolejną istotną rzeczą jest regulowany mankiet zapinany głęboko pod rękawem kurtki. Dla fanów ścigaczy natomiast polecane są dodatkowo rękawice wyposażone w ochraniacze kostek do produkcji których wykorzystywany jest najwyższej jakości carbon. Ważne jest również to, aby szwy na zewnętrznej stronie rękawic umożliwiały dobre dopasowanie do kształtu dłoni poprawiając tym samym wygodę użytkowania. Wiele producentów w tej dziedzinie oferuje różnego rodzaju rękawice od skórzanych, przez tekstylne, na tych letnich i bez palcy kończąc. Wybór już zależy w pełni od tego w czym czujemy się najlepiej oraz najbezpieczniej. Przed zakupem warto zbadać rynek oraz odwiedzić fora w poszukiwaniu opinii klientów na temat danych marek. W tym przypadku nie ma co zdawać się na własny nos, jeśli nie mamy długoletniego doświadczenia w tej kwestii.

Pamiętajmy również, że rękawice warto kupować w klepach stacjonarnych, aby mieć możliwość przymiarki oraz bezpośredniego porównania wielu modeli. W kwestiach odzieży motorowej należy stanowczo powstrzymać się przed zakupami na tzw. oko. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo.

O Autorze: Tadeusz Walczak