Od dawna wiadomo, że picie surowych soków jest bardzo dobre dla naszego zdrowia, gdyż dostarczają nam cennych witamin. Mowa tu jest o soku z buraka, marchwi czy kiszonej kapusty. Jednak na rynku znajdziemy także wiele innych soków, które są równie wartościowe.

Skąd pochodzi sok z morwy indyjskiej?

sok z owoców noniNa naszym rynku jest mnóstwo specyfików, które określają się mianem superfoods. Jednak nie wszystkie są równie wartościowe. Coraz częściej w sprzedaży możemy znaleźć sok z owoców Noni, który jest uważany przez mieszkańców Polinezji za remedium na wszelkie schorzenia i dolegliwości. Choć nie wszystkie jego zalety zostały potwierdzone badaniami, to jednak stał się bardzo popularny w wielu krajach Europy. U nas w Polsce jest dostępny w sklepach ze zdrową żywnością już od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem. Pozyskuje się go z owoców morwy indyjskiej, która rośnie w środkowo – wschodniej części Azji i na wyspach Oceanu Spokojnego. Niektóre badania dowodzą, że sok z Noni wykazuje działanie antynowotworowe, ponieważ zawarte w nim związki mogą wpływać na zahamowanie namnażania się komórek rakowy. Choć pacjenci onkologiczni są poddawani leczeniu konwencjonalnemu, czyli chemioterapii, to każdy może we własnym zakresie stosować sok z Noni, aby dodatkowo wzmocnić działanie leczenie i wzmocnić organizm. Picie soku z pewnością przyniesie sporo korzyści zdrowotnych, ponieważ ma on sporą dawkę witamin i minerałów, które wzmacniają organizm i układ odpornościowy, który jest kluczowy w profilaktyce wielu chorób.

Jeżeli chcemy kupić oryginalny sok z Noni, to najlepiej go szukać w sprawdzonych sklepach ze zdrową żywnością lub w sieci. Tylko taki produkt gwarantuje nam wszystkie cudowne właściwości, zatem trzeba szukać butelek z sokiem, które zawierają odpowiednie certyfikaty.

O Autorze: Irena Sikor