Gdy byłam w ciąży bardzo dbałam o siebie. W sumie dobrze i zdrowo się odżywiałam oraz w miarę możliwości zapewniałam sobie jakąś aktywność fizyczną. W tym czasie bardzo dużo też spacerowałam. Dzięki temu plecy mniej mnie bolały już na końcu ciąży.

Córka ma przepuklinę pachwinową

leczenie schorzeń przepukliny pachwinowej u dzieciMyślałam, że córeczka też ma się dobrze. Jednak gdy się urodziła okazało się, że ma przepuklinę pachwinową. Bałam się, że takie maleństwo będzie musiało przejść od razu operację. To był dla mnie najgorszy scenariusz. Jednak lekarz, który się zajmował córką powiedział, że u niej będzie można poczekać aż skończy trzeci miesiąc życia z operacją. Wtedy to są po prostu inne metody znieczulania i jest to dla dziecka bezpieczniejsze. W sumie była to trochę lepsza informacja. Lekarz ten był naprawdę bardzo dobrym specjalista. Powiedział nam dokładnie na czym polega to schorzenie i jak przebiega taka operacja. Zdawałam sobie też sprawę z tego, że po operacji przepuklina powinna nie pojawić się już nigdy czyli to powinno oznaczać wyleczenie. Takie leczenie schorzeń przepukliny pachwinowej u dzieci najlepiej przeprowadzić w polecanym miejscu. I mi lekarz takie właśnie miejsce polecił. Widziałam, że córka nie miała na szczęście żadnych dolegliwości bólowych związanych z tą przepukliną. Oczywiście o momentu zabiegu cały czas byliśmy pod stałą opieką lekarza. Potem gdy córka skończyła trzy miesiące mogła zostać zoperowana. Robił to naprawdę świetny specjalista z wieloletnim doświadczeniem.

Zabieg nie był długi. I córka szybko się wybudziła. Dostawałam leki także nie odczuwała bólu i wyglądała tak jakby nic się nie stało. Bałam się, że rana będzie duża. A tak naprawdę była bardzo malutka i już po trzech dniach nie trzeba było nosić opatrunku. Także teraz jest zdrowym i uśmiechniętym dzieckiem.

O Autorze: Wiesław Bucik