Bardzo wiele osób uczy swoje dzieci tego, że trzeba być szczerym. Faktem jest również to, że chyba każdy skłamał na jakiś temat. Mówienie prawdy często się opłaca, ale nie zawsze. Kłamstwo może posłużyć również do tego, aby coś dla siebie ugrać. Nie da się również ukryć, że ten, kto jest o coś oskarżony, prawie nigdy nie chce powiedzieć, jak było naprawdę. Czy można się tego dowiedzieć w inny sposób?

Kto przeprowadza badania wariografem?

wariograf badaniaCzy każdy człowiek skrywa jakąś tajemnicę? Pewnie nie każdy, ale wiele jest osób, które zrobią wszystko, aby prawda nie wyszła na jaw. Część osób, które zostały o coś oskarżone, próbuje udowodnić, że czegoś nie zrobiły lub gdzieś nie były. Nie wiadomo, czy mówią prawdę, czy po prostu kłamią i chcą uniknąć odpowiedzialności. Powstało już jakiś czas temu urządzenie, które pozwala ustalić, jakie były fakty. Tym urządzeniem jest wariograf badania przeprowadzają tylko osoby, które mają doświadczenie i odpowiednie certyfikaty. Tylko one umieją prawidłowo odczytać zapis wykonany przez wariograf. Aby takie badanie było skuteczne, musi być również prowadzone w odpowiednich warunkach. Nic nie powinno odwracać uwagi badanej osoby. Musi ona odpowiadać na zadawane pytanie poprzez potwierdzenie lub zaprzeczenie. Jeśli skłamie, organizm będzie reagował w określony sposób, a wariograf wykona wtedy zapis inny niż podczas mówienia prawdy.

Być może nie każdy wie o tym, że ludzki organizm w specyficzny sposób reaguje wtedy, gdy kłamiemy. Taka reakcja nie jest jednak widoczna dla postronnych osób. Może ją odczytać nowoczesny wariograf, którego prawie nikt nie potrafi w stu procentach oszukać. Nawet osoby, które wydają się być opanowane, podczas badania popełniają błędy. Dzięki tej maszynie prawda wychodzi na jaw. Jej skuteczność jest bardzo wysoka.

O Autorze: Łukasz