Wielu naukowców nieustannie prowadzi badania, mające na celu określić najkorzystniejsze formy reklamy zarówno dla firm rozpoczynających swoją działalność, jak i przedsiębiorstw, które od lat cieszą się zaufaniem klientów. Oceniono, że dla każdego z tych zakładów istotne znaczenie miała reklama wizualna – między innymi taka występująca w formie grafik i liter przestrzennych.

Dlaczego grafika i litery są tak popularne?

grafika literyKażda osoba jest w mniejszym lub większym stopniu wzrokowcem, co oznacza, że w szczególności zwraca uwagę na obiekty estetyczne, zachowane w odpowiednim kształcie i kolorze. Im obraz jest bardziej interesujący, tym chętniej się na niego spogląda, co również poprawia opinię o przedsiębiorstwie. Właśnie dlatego firmy wyszukują najlepszych grafików nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Chcą stworzyć oryginalne wzory reklam, które będą satysfakcjonowały przechodniów i osoby przejeżdżające. Z reguły na grafice znajduje się logo firmy, co jest zrozumiałe dla zakładów działających od wielu lat. Natomiast przedsiębiorstwa rozpoczynające swoją karierę w biznesie powinny zaprojektować grafiki w taki sposób, by jednocześnie, chociaż po części informowały o branży, jaką zajmuje się zakład. W miejscu, gdzie umieszczona jest interesująca grafika litery przestrzenne również powinny się znaleźć. Takie połączenie zapewni, że potencjalny klient nie tylko zapamięta ciekawy obraz, ale również zapadnie mu w pamięć nazwa firmy.

Odpowiednio dobrana grafika nie jest ważna tylko dla wzrokowców, ale dla każdego klienta. Ma ona kluczowe znaczenie w marketingu i tym samym sprzedaży oferowanych produktów lub usług. Zawsze przed zrealizowaniem projektu graficznego, warto postawić się na miejscu klienta i zastanowić się, czy aby na pewno ten obraz się spodoba.

O Autorze: Katarzyna Mikołowska