Medycyna niekonwencjonalna cieszy się coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem. Szczególnie wśród osób ciężko i przewlekle chorych. To właśnie one zmęczone brakiem efektów leczenia tradycyjnymi metodami szukają innych rozwiązań, często budzących wiele sprzecznych emocji. Niekonwencjonalne terapie nie stanowią żadnej konkurencji dla medycyny tradycyjnej lecz ją uzupełniają.

Lecznicze właściwości suszu konopnego

susz konopny legalnySzczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się marihuana medyczna, czyli susz konopi siewnych dostępnych w Polsce  tylko na receptę. Ma ona ściśle kontrolowany w procesie produkcji skład, który pozwala na skuteczne leczenie poważnych schorzeń.  Przede wszystkim pozbawiona jest THC czyli substancji psychoaktywnej. Natomiast wzbogacona jest składnikiem CBD o udowodnionych właściwościach leczniczych. Susz konopny legalny sprzedawany jest w aptece. Systematycznie przyjmowany poprawia samopoczucie ciężko chorych osób, pomaga w powrocie do zdrowia i w zdecydowany sposób poprawia jakość życia. Poprzez swoje działanie minimalizuje przewlekły ból, doskonale sprawdza się w leczeniu zmian nowotworowych, łagodzi stany lękowe oraz różnego rodzaju stres i napięcie. Jest również pomocny w łagodzeniu skutków ubocznych po chemioterapii i radioterapii. Receptę na zakup suszu może wypisać każdy lekarz pierwszego kontaktu lub onkolog. Leczenie to jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wbrew powszechnie krążącym opiniom podana w ten sposób marihuana nie uzależnia i nie powoduje efektów tak zwanego haju. Wręcz przeciwnie bywa nawet wykorzystywana w terapiach uzależnień alkoholowych i to z dobrym skutkiem. Osoby przyjmujące ją nie zgłaszają żadnych działań ubocznych jest więc bezpieczna dla organizmu człowieka. Jeśli zachodzi taka potrzeba warto skorzystać z jej dobrodziejstwa.

O Autorze: Katarzyna Mikołowska