Jesień i zima to pory roku nieszczególnie lubiane przez ludzi. Wiatr, ciągłe deszcze, mróz i śnieg nie sprzyjają ani zdrowiu ani samopoczuciu. Osobiście należę do osób, którym przez większość roku jest zimno. Zwykle ubieram zimą zakładam kilka warstw odzieży i zapewne wówczas wyglądam komicznie a na zewnątrz i tak marznę. Z reguły w takich sytuacjach marzę o wygrzewaniu na słońcu i spacerach po plaży.

Czy poradziłam sobie z angielskim na Malcie?

W tym roku w ramach uangielski na malciecieczki przed wszędobylskim mrozem i narzekaniem na zimno postanowiłam uciec na Maltę. Zazwyczaj przed wyjazdem za granicę robię mały rekonesans. Lubię wiedzieć co można zwiedzić, co dobrego można zjeść i inne lokalne ciekawostki. Nie macie pojęcia jaka była moja radość kiedy dowiedziałam się, że język angielski na Malcie jest językiem urzędowym, a ponieważ posługuje się nim całkiem nieźle to z reguły znacznie ułatwia mi to podróżowanie w obce miejsca. Mimo, że angielski nie jest językiem, którym posługuje się biegle i na co dzień, to jestem bardzo zadowolona kiedy mogę się za jego pomocą porozumieć z innymi. Bardzo nie lubię wyjazdów, podczas których przez większość czasu mam problemy z komunikacją i zostaje niezrozumiana. Fakt, że ludność kraju do którego zamierzamy się wybrać posługuje się znanym nam językiem jest olbrzymią zaletą. Zwykle w dużych kurortach turystycznych czy też hotelach obsługa bez problemu wypowiada się w języku angielskim. Z ludnością lokalną bywa już różnie, jednakże kiedy dany język jest urzędowym większość mieszkańców zna go w wystarczającym stopniu. W takich sytuacjach bez problemu możemy uciec z hotelu i zwiedzać ciekawe zakątki, a wypożyczenie samochodu nie stanowi żadnej przeszkody.

Wypoczynek stanowi przyjemność kiedy zostanie ograniczona ilość sytuacji, które mogą nam w nim przeszkodzić. Warto zatem najpierw zasięgnąć informacji czy dobrze będziemy się czuli w danej kulturze bądź czy język nie będzie dla nas stanowił przeszkody, która zrujnuje możliwość poznania miejsca do którego się wybieramy poza obszarem hotelu.

O Autorze: Edward Mokry