Obecnie większą uwagę przykłada się do wykończenia wnętrz domów i mieszkań. Stad rosnąca popularność profesjonalnych dekoratorów wnętrz, którzy dobierają sposób wykończenia do naszych wymagań. Na szczęście jednak, ozdabianie naszego mieszkania możemy wykonać samodzielnie, na przykład przy pomocy sztukaterii.

Jakie elementy wchodzą w skład sztukaterii?

listwy sufitowe gipsowe przypodłogoweSztukateria to tani i prosty w montażu sposób na nadanie wnętrzom mieszkania czy domu unikalnego, nieco staroświeckiego wyglądu. W skład sztukaterii wchodzą takie elementy jak listwy sufitowe gipsowe przypodłogowe a także rozety czy bogato zdobione kolumny. Obecnie tworzone elementy sztukateryjne produkuje się z użyciem gipsu lub też styropianu. Szczególnie ten drugi sposób produkcji jest wykorzystywany w wytwarzaniu listew przysufitowych, dzięki którym można zamaskować wszelkie niedoskonałości  na styku ściany z sufitem naszego mieszkania. Montaż takich listew jest wyjątkowo prosty, gdyż wymaga użycia jedynie specjalnego kleju do styropianu. Wszelkie niedoskonałości czy nierówności pozostałe po montażu można łatwo ukryć, malując taką listwę farbą emulsyjną. Dzięki temu, ze styropian doskonale wiąże się farbą, możemy uzyskać efekt, jakby sztukateria była integralną częścią ściany naszego domu. Jeżeli zaś zależy nam na montażu listew przy podłodze, możemy skorzystać z listw gipsowych, które maja bardziej ostre krawędzie i są lepiej wykonane. Również one są bardzo proste w montażu, a dodatkowo do ich produkcji używany jest również stiuk, który jest rodzajem gipsu wyglądającym jak marmur.

Jeżeli zależy nam na uatrakcyjnieniu wyglądu naszego domu, nie musimy od razu korzystać z usług dekoratora wnętrz. Dzięki sztukaterii, można w znaczny sposób odmienić wygląd naszego mieszkania i tanim kosztem nadać mu luksusowego wyglądu. Co najważniejsze, montaż sztukaterii można wykonać samodzielnie.

 

O Autorze: dawidb