W ogrodzie można znaleźć miejsce na mnóstwo warzyw i owoców, jeśli tylko się chce. Jakie są korzyści z wygospodarowania odrobiny terenu na nasadzenia? Oszczędność i plony wyhodowane przez samego siebie, które na pewno będą zdrowsze. Co jednak warto w takim ogrodzie posadzić?

Sadzonka porzeczki – gdzie ją kupić?

sadzonki porzeczekWarto aby drzewa oraz krzewy były różnorodne i dawały plony przez większość roku. Nie chodzi zatem jedynie o nasadzenia typowo letnie, ale również te wiosenne i jesienne. Na jesień z pewnością warto mieć leszczynę w ogrodzie i drzewo orzecha włoskiego. W swoim ogrodzie warto postarać się również o sadzonki porzeczek. Porzeczki mogą być czarne, czerwone oraz te zdecydowanie najrzadsze – białe. Każdy z tych rodzajów jest smaczny i na swój sposób wyjątkowy. Z porzeczek można przygotowywać kompoty, dżemy czy też nalewki domowej produkcji. Wszystko to, co świetnie sprawdza się przez okres całego roku. Sadzonki porzeczek najlepiej jest kupować w szkółkach leśnych, podobnie jak i wszelkie inne sadzonki drzew oraz krzewów. Są to miejsca, w których dba się o rośliny. Poza tym zatrudnia się tam również osoby, które mają jakiekolwiek pojęcie na ich temat. Można zatem zapytać o to w jaki sposób powinno się o nie dbać, kiedy warto je posadzić, jak podejść do tego tematu itp. Wówczas na pewno cały zabieg wykonamy bardziej świadomie i będziemy mieć sadzonkę w lepszym stanie. Im więcej ciekawych sadzonek w naszym ogrodzie, tym więcej korzyści zdrowotnych i smakowych.

Porzeczki są bardzo smacznymi owocami, które powinny znaleźć swoje miejsce w absolutnie każdym ogrodzie. Warto bez wątpienia zdecydować się na ich posadzenie, kupując sadzonkę. Kupić ją można w rekomendowanych szkółkach leśnych, gdzie jest to zdecydowanie najbardziej bezpieczne.

O Autorze: Michał Gąbka