Instalacja w domu czy w biurze może być różna, jednakże wszystko sprawdza się do rur. Rury są stałym elementem każdego budynku i tak właściwie bez nich nie byłby możliwy dostęp np. do wody. Dlatego tak ważne jest, żeby rury były jak najlepiej jakości i do tego, żeby wybierać je zgodnie z przeznaczeniem. 

Jaką rurę kanalizacyjną wybrać? 

polecana rura kanalizacyjna wewnętrznaRury kanalizacyjne najczęściej wykonywane są z tworzyw sztucznych np. polipropylenu. Ważne jest, żeby takie rury miała jednak swoje właściwości i sprawdziły się w czasie użytkowania. Polipropylen wyróżnia to, że jest odporny na wysokie temperatury. Dodatkowo również na różne związki chemiczne i ścieranie. Warto jednak wiedzieć, że nie są one przeznaczone do instalacji na zewnątrz budynku. Natomiast rury robione z PVC są lekkie, a ich montaż jest łatwy i nieskomplikowany. Nie są jednak tak odporne na wysokie i niskie temperatury – w przypadku takich temperatur pojawia się ryzyko, że zostaną uszkodzone. Warto zaznaczyć, że polecana rura kanalizacyjna wewnętrzna może być stosowana przy instalacjach, które odprowadzają nieczystości i ścieki oraz wodę deszczową, a także w przewodach wentylacyjnych. Ma więc ona wiele zastosowań, a co za tym idzie, powinna charakteryzować się określonymi cechami. Do niedawna bardzo popularne były rury wykonane z żeliwa, jednakże ostatnio coraz częściej odchodzi się od tego typu rur. Są one przede wszystkim ciężkie i kruche, a więc szybko mogą ulec popsuciu. Poza tym sam montaż może być znacznie utrudniony. Cechą takich rur jest natomiast dobre wyciszenie odgłosów, które w nich powstają.

 

Kanalizacja jest bardzo kluczowym elementem i powinno się mieć na uwadze to, że rury wykorzystane do tego typu konstrukcji powinny być przede wszystkim wytrzymałe oraz odznaczać się wysoką jakością. Jeśli rury spełniają wcześniej wymienione warunki, nie są one narażone na częste awarie. 

O Autorze: Paweł Kolarski