Praktycznie w każdym domu znajdują się jakieś meble tapicerowane. Trzeba przyznać, że po kilku lub też kilkunastu latach użytkowania takowych mebli mogą one znacznie tracić na wyglądzie. W takim wypadku nie należy od razu decydować się na wymianę mebli na inne. W szczególności mogą mieć z tym problem osoby, które zdążyły już przyzwyczaić się do swojej ulubionej kanapy czy fotela. 

Czyszczenie mebli pokrytych tapicerką 

czyszczenie tapicerkiMeble tapicerowane mogą nie tylko świetnie wyglądać ale są one również bardzo wygodne. Wiele osób ma swoje ulubione fotele czy kanapy, na których chętnie spędza wolny czas. Jednak co należałoby zrobić w przypadku gdyby doszło do zabrudzenia tapicerki, która na takowych meblach się znajduje? Otóż najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie specjalistów, którzy przeprowadzą dla nas profesjonalne czyszczenie tapicerki. Metod dających takie możliwości jest wiele. Do tych najczęściej wybieranych zaliczyć można jednak metodę ekstrakcyjną. W tej metodzie kluczową rolę odgrywa specjalistyczny odkurzacz piorący. Takie odkurzacze niekiedy nazywane są również urządzeniami natryskująco-ssącymi. Sprzęt ten, jak z resztą wskazuje sama nazwa pozwala na zwilżenie powierzchni tapicerki. Do tego zadania nie jest jednak wykorzystywana tylko czysta woda. Jest ona zmieszana ze specjalnym detergentem, który w połączeniu z wodą tworzy pianę aktywną która wnika głęboko w strukturę włókien naszych mebli. W efekcie można doprowadzić do tego, że zabrudzenia są rozbijane nawet wówczas gdy znajdują się głęboko w naszej tapicerce. Czyszczenie mebli tapicerowanych to nie tylko nałożenie piany aktywnej. Dzięki wspomnianemu wcześniej odkurzaczowi przeprowadzane jest wessanie pianki, która spełniła już swoją rolę. Ważne jest to aby proces prania zakończyć dopiero wówczas gdy do wnętrza odkurzacza będzie wciągana niemalże idealnie czysta woda. 

Na dzień dzisiejszy w Polsce działa całe mnóstwo sprawdzonych firm, które zajmują się fachowym czyszczeniem dywanów, wykładzin oraz właśnie tapicerki meblowej. Dodatkowo sporo takich firm świadczy usługi z zakresu czyszczenia tapicerki samochodowej. Jeśli przydarzy nam się wylanie kawy na fotel w samochodzie to sprawdzeni specjaliści będą doskonale wiedzieli co należy z tym problemem zrobić. 

O Autorze: Edward Bąk