Oświetlenie w halach przemysłowych to druga rzecz, zaraz po ogrzewaniu, która pobiera mnóstwo energii, jeśli jest zrobione w nieprzemyślany sposób. Chcąc oświetlić duże pomieszczenie takie jak hala, powinniśmy kierować się w kierunku oświetlenia, które będzie jak najbardziej oszczędne oraz bardzo wydajne. Takim oświetleniem jest bez wątpienia oświetlenie led.

Zalety oświetlenia ledowego

oświetlenie przemysłowe ledNajważniejszą zaletą tego rodzaju oświetlenia jest jego energooszczędność, ten rodzaj oświetlenia pozwala na oszczędności powyżej sześćdziesięciu procent względem tradycyjnego oświetlenia. Oświetlenie przemysłowe led jest dużo bardziej wydajne, pozwala na bardzo dobre oświetlenie pomieszczenia przy bardzo małym poborze energii elektrycznej. Te dwie zalety łączą się z sobą w dość bezpośredni sposób. Oświetlenie led klasy A++ posiada bardzo długą żywotność, jest w stanie ono świecić ponad sześćdziesiąt tysięcy godzin, bez żadnej awarii. Charakteryzuje się ono dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, nawet po dość mocnym uderzeniu nadal wszystko funkcjonuje tak, jak powinno, obudowa nie pęka, a żarówki nadal świecą. Oświetlenie led odporne jest na niską temperaturę, funkcjonuje ono poprawnie w temperaturach poniżej trzydziestu stopni Celsjusza. Tak samo, jak mróz nie robi żadnych problemów, tak samo wysoka temperatura nie ma wpływu na działanie lamp. Warto też wspomnieć o sposobie montażu, który jest bardzo prosty. Oświetlenie tego typu możemy mocować w sposób natynkowy lub podwieszany, co daje nam sporo możliwości.

Oświetlenie typu led jest obecnie najlepszym rozwiązaniem na oświetlenie dużej powierzchni, ale nie tylko, ponieważ ten rodzaj oświetlenia sprawdza się dosłownie wszędzie. Barwa światła na poziomie stu pięćdziesięciu lumenów pozwala na korzystanie z danego pomieszczenia w bardzo komfortowy sposób. Dostępność takiego oświetlenia na rynku jest na tyle duża, że bez problemu znajdziemy sklep posiadający je w ofercie.

O Autorze: Edward Bąk