Renowacja różnego typu urządzeń wymaga tego, aby poszczególne etapy pracy przeprowadzić w odpowiedni sposób. W tym celu niezbędne stają się narzędzia, które zapewnią uzyskanie konkretnego efektu. Jednym z podstawowych rozwiązań, jeśli chodzi o czyszczenie elementów stalowych, jest zastosowanie piaskowania. Dzięki temu można usunąć nie tylko starą warstwę farby, ale również różnego typu zabrudzenia.

Jak piaskować ramę motocyklu?

piaskowanie ramy motocyklaW zależności od tego, z jakim typem materiału się pracuje, warto wykorzystać odpowiednie narzędzia, które przeznaczone są do czyszczenia poszczególnych elementów. Jednym z bardzo popularnych sposób na czyszczenie elementów stalowych, czy betonowych, jest piaskowanie. Wszystko dlatego, iż ścierniwo w postaci piasku, skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dlatego też piaskowanie ramy motocykla jest rozwiązaniem bardzo popularnym. Przede wszystkim pozwala to na usunięcie rdzy, zabrudzeń, czy starego lakieru i odpowiednie, wstępne przygotowanie ramy do dalszego malowania. Jednocześnie, coraz częściej spotyka się komory do piaskowania, które zapewniają wysoką jakość realizacji, a jednocześnie przekładają się na wzrost efektywności całego procesu. Piaskowanie można wykonać także przy pomocy standardowego urządzenia, które pod wysokim ciśnieniem wystrzeliwuje ścierniwo, czyli piasek.

Przed rozpoczęciem prac takich, jak lakierowanie elementów stalowych, niezbędne staje się ich oczyszczenie. Zapewni to wyższą przyczepność farby, jak również jednolitą, gładką powierzchnię. To przekłada się na ogólną estetyką malowania. Piaskowanie, w skuteczny sposób, na usunięcie starego lakieru, jak również różnego typu zabrudzeń. Rozwiązanie to sprawdza się tak samo przy okazji ramy motocyklu, jak też karoserii samochodu.

O Autorze: Marcin Skoczek