Coraz częściej zarówno właściciele rasowych psów, jak również zwykłych mieszańców decydują się zapisać swoich pupili na profesjonalne szkolenie. Wielu osobom zależy przede wszystkim na tym, aby psy były posłuszne i uległe oraz zawsze prawidłowo reagowały na polecenia. Osiągnąć takie cele można szczególnie wówczas, gdy w szkoleniu będzie brał udział szczeniak.

Różne szkolenia psów w Warszawie

szkolenie szczeniąt warszawaSpośród wielu warszawskich ofert szkoleń dla psów najwięcej jest tych, które dotyczą szczeniąt. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Pies, który jest młody szybciej przystosuje się do pewnych narzucanych mu reguł. Podobnie jest przecież z człowiekiem. Szczenięta podobnie jak niemowlaki dopiero poznają świat, uczą się go. To w jaki sposób będą go odbierały zależy tylko od osób dorosłych, właściwego stymulowania mózgu młodych osobników. Oczywiście nie oznacza to, że nie można niczego nauczyć starego już psa. Każde szkolenie daje określone efekty. Z pewnością jednak najlepsze będą zawsze w przypadku tresury młodych psów. Jeśli chodzi o szkolenie szczeniąt Warszawa jest miastem proponującym wiele ciekawych rozwiązań. Niektóre kursy są przeznaczone dla konkretnych ras. Przykładowo labradory oraz owczarki niemieckie przechodzą kursy z zakresu badań osmologicznych. Psy te mają bowiem bardzo dobry węch i chętnie współpracują z człowiekiem. Mogą więc dobrze sprawdzić się podczas testów osmologicznych wykonywanych przez specjalistów z zakresu kryminalistyki lub podczas akcji policyjnych wyszukiwania materiałów niebezpiecznych czy środków odurzających.

Istnieje wiele różnego typy kursów dla psów. Niezależenie od tego, czy zależy nam na szkoleniu z zakresu ogółu zachowań, czy też na bardziej profesjonalnym np. z rozpoznawania zapachów, tropienia, odszukiwania ludzi, pomocy niepełnosprawnym, warto pamiętać o tym, że najlepiej szkolić młode psy.

 

O Autorze: Małgorzata Marciniak