Popularność tynków maszynowych z roku na rok wzrasta. Dzieje się tak głównie ze względu na listę zalet, które płyną z tej metody tynkowania.  Możemy zaliczyć do nich przede wszystkim oszczędność czasu, a także brak konieczności wydzielania specjalnego miejsca na składowanie piasku i przygotowywanie wapna.

Wybór fachowca do tynków maszynowych

tynki maszynowe łódźDo powstania tynków maszynowych przyczynia się zmieszanie gotowej, suchej mieszanki tynkarskiej z wodą w agregacie natryskowym. To właśnie z wykorzystaniem tego urządzenia, gotowa mieszanka nakładana jest na ścianę. Sprawia to, że tynkowanie tego typu jest nawet do 4 razy szybsze od tradycyjnego, ręcznego tynkowania. Najczęściej z metody tej korzystają zatem firmy budowlane, których miejscem pracy są ogromne powierzchnie. Tynkowanie ręczne w takich przypadkach byłoby mało efektywne i wiązało by się ze znacznie większymi nakładami zarówno czasu jak i liczby pracowników. Sam agregat służący do rozprowadzania mieszanki na ścianach jest urządzeniem drogim. Sprawia, to że chcąc skorzystać z tej formy tynkowania zdecydowanie lepiej powierzyć pracę firmie oferujące tego typu usługi. Jeśli chodzi o tynki maszynowe łódź jest miastem oferującym wielu fachowców. Przed wyborem warto jednak zapoznać się z opiniami dostępnymi w internecie. To z pewnością pomoże nam w wyborze odpowiedniej firmy, której powierzymy remont własnego domu. Innym czynnikiem przemawiającym za skorzystaniem z usług fachowców, jest konieczna obecność dwóch osób. Samemu ciężko będzie jednocześnie uzupełniać mieszankę w koszu zasypowym oraz nanosić ją na ścianę.

Tynki maszynowe występują w różnych postaciach. Spotkać możemy się bowiem z tynkami gipsowymi, cementowymi czy cementowo-wapiennymi. Różnią się one pomiędzy sobą wieloma istotnymi parametrami, jednak cena każdego z nich jest do siebie zbliżona.

O Autorze: aniam