Twoje kilkuletnie dziecko niebawem obchodzi kolejne urodziny, zaprasza większość dzieci z przedszkola, a Ty zastanawiasz się, jak w ciekawy sposób zorganizować im czas na urodzinowym przyjęciu. Ogarnięcie dużej grupy dzieci może okazać się wyzwaniem, warto więc zadbać o atrakcje, aby te dwie godziny okazały się dla gości niezapomnianą zabawą.

Zabawa na zjeżdżalni dla dzieci i dorosłych

dmuchana zjeżdżalniaJeśli nie mamy wystarczająco dużo miejsca w domu, a pogoda na zewnątrz dopisuje, może warto zorganizować przyjęcie w ogrodzie? Ma ono jeden ogromny atut: jest zdecydowanie mniej sprzątania. Z pewnością każda mama wie o czym mowa. Dzieci również docenią taką formę zabawy, ponieważ niczym nie ograniczone, będą mogły się wyszaleć. Przygotujmy zatem dużo miejsca przy stole dla gości i jeszcze więcej miejsca na zabawę. Atrakcją mogą być zawody w skakaniu na trampolinie, gry z piłką w roli głównej, czy kręcenie hula hop dla dziewczynek. Jeśli mamy taką możliwość, można wypożyczyć dmuchany zamek. Jest to niesamowita atrakcja dla kilkulatków i z dużym prawdopodobieństwem dwie godziny zabawy okażą się być niewystarczające. Dmuchana zjeżdżalnia to tylko jedna z kilku atrakcji zamku. Prócz tego znajdziemy tam masę miejsca do skakania, a czasem nawet tor z przeszkodami. Zapewniam, że zarówno dzikie podskoki, jak i dmuchana zjeżdżalnia, stanowią świetną rozrywkę także dla dorosłych, jeśli tylko się odważą. Aby dzieci poczuły się jak w bajce, pomyślmy też o odpowiednim wystroju miejsca przyjęcia. Można udekorować wszystko kolorowymi balonami i transparentami, nawet tymi wykonanymi samemu, jeśli mamy zdolności plastyczne. Można też zrobić oprawę tematyczną i wybrać komplet ozdób z bohaterami ulubionej bajki naszego dziecka.

Urodzinowa impreza na świeżym powietrzu to doskonały pomysł na dziecięce przyjęcie. Mali goście docenią podwórkowe rozrywki, a my nie będziemy się martwić o zniszczenia w domu. Zdecydowanie mniej czasu zajmie nam również sprzątanie po całym przedsięwzięciu. Jednak najważniejszą zaletą urodzinowego przyjęcia będzie ogromny uśmiech na twarzach dzieci, a przede wszystkim naszego małego solenizanta.

O Autorze: Tadeusz Walczak