U dzieci często diagnozowane są wady postawy, które są spowodowane nieprawidłowym ułożeniem stóp. Najczęściej spotykamy się między innymi z płaskostopiem, czy koślawością stóp lub kolan. Nieskorygowane wady postawy mogą prowadzić do późniejszych problemów zdrowotnych, skrzywień i urazów kręgosłupa.

Zastosowanie korekcyjnych butów memo

obuwie profilaktyczne memoLekarze specjaliści zalecają używanie specjalnych butów i wkładek ortopedycznych, aby skutecznie korygować wady postawy. Bardzo dużą popularnością cieszy się starannie wypracowany na przestrzeni wielu lat system profilaktyki i leczenia wad postawy Memo. Obuwie profilaktyczne Memo posiada specjalnie zaprojektowane podeszwy, które podzielone są na poszczególne strefy służące do monitorowania problemów utrzymaniem prawidłowej postawy. Każda strefa ma za zadanie wskazać obecność oraz stopień dysfunkcji. Aby zweryfikować wskazanie, wystarczy skontrolować, jak szybko dana strefa ulega ścieraniu w miarę użytkowania obuwia. Jest to niezwykle precyzyjna metoda diagnostyczna, której prostota idzie w parze z dokładnością. Technologia montażu butów Memo zyskała ogromne uznanie wśród ortopedów właśnie z uwagi na jej skuteczność. Dzięki niej można w wyjątkowo łatwy i szybki sposób wykryć wszelkie ewentualne wady postawy i odpowiednio wcześnie rozpocząć ich leczenie. Buty Memo to jednak nie tylko doskonałe wsparcie w leczeniu i diagnostyce. Wszystkie modele obuwia są wytrzymałe i wykonane z wysokiej klasy materiałów, a ich mnogość oferuje nam szeroki wybór kolorów, rodzajów oraz stylów.

Korekcja wad postawy powinna być podejmowana jak najwcześniej, ponieważ u dzieci w młodym wieku szkielet nie jest jeszcze na tyle rozwinięty, aby leczenie przyniosło jedynie częściowe rezultaty. Należy pamiętać, że przed zakupieniem obuwia korekcyjnego należy wcześniej skonsultować się ze specjalistą, a leczenie rozpoczyna się w momencie zastosowania odpowiednio dobranych wkładek korekcyjnych.

O Autorze: Michał Gąbka