Czy pamiętacie jeszcze swoje szkolne czasy? Zapewne duża część z nas wspomina je z rozrzewnieniem, przypominając sobie pierwsze szkolne przyjaźnie, zabawy z kolegami na korytarzach czy ciekawe wycieczki. Jednak szkoła to również czas wytężonej nauki i zdobywania wiedzy, która przydaje się w życiu.

Ciekawa chemia w szkole

Chemia - pomoce dydaktyczneWielu z nas chciałoby choć na jeden dzień przenieść się z powrotem do szkoły. Pragniemy, by nasze pociechy wspominały ją równie dobrze, jak my sami. Dzieci w naturalny sposób pragną poznawać świat, który je otacza, dlatego nauka w szkole to dla nich duża przygoda. Część uczniów narzeka jednak na zbyt dużą ilość lekcji, niezrozumiałe zadania i nieciekawe zajęcia w szkole. Rozwiązaniem mogą być dobre materiały dydaktyczne, które możemy zaproponować dzieciom. Jeśli chodzi o przedmioty takie, jak chemia – pomoce dydaktyczne mogą przybierać formę sprzętu i szkła laboratoryjnego. Uczniowie bardzo chętnie przeprowadzają różnego rodzaju eksperymenty, które pokazują im działanie chemii w praktyce. Warto zaproponować dzieciom takie doświadczenia, przeprowadzane zawsze pod opieką nauczycieli i z zachowaniem wszelkich reguł ostrożności. Jeśli zaś dany eksperyment nie jest możliwy do przeprowadzenia w szkole, wówczas można pokazać uczniom filmik z rejestracją jego przebiegu. W ten sposób dzieci łatwiej zapamiętają zagadnienia teoretyczne i odniosą sukces na sprawdzianach, egzaminach czy studiach wyższych.

Każdy uczeń chciałby otrzymywać same dobre oceny i być chwalonym przez nauczycieli. Niestety, czasami formuła lekcji nie ułatwia zdobywania wiedzy. Rozwiązaniem mogą być eksperymenty przeprowadzane na lekcjach chemii, które sprawiają, że dzieci łatwiej przyswajają wiedzę i zapamiętują to, co najważniejsze w danym temacie zajęć.

O Autorze: dawidb