Ubrania, które nosimy wymagają systematycznego prania, aby wyglądały schludnie. Najczęściej do tego celu używamy przeróżnych płynów, proszków, czy kapsułek piorących. Jednak nie zawsze są one dobrej jakości i nadają się do każdego rodzaju tkanin.

Czemu niemieckie płyny do prania są lepsze?

niemiecki płyn do praniaNie od dziś wiadomo, że w producenci wytwarzają różnej jakości te same produkty. Do Polski najczęściej trafiają gorszej jakości płyny, a pomimo to chętnych na nie nie brakuje. Niektórzy przekonali się, że tan sam produkt kupiony w Polsce i w Niemczech, ma inną jakość. Niemiecki płyn do prania jest bardziej gęsty, ma silnie skoncentrowaną zawartość i wystarcza na więcej prań. Bywa też, że niemieckie odpowiedniki produktów do prania mają nieco większą pojemność i więcej aktywnych składników w środku, więc skuteczniej działają. W internecie znajdziemy mnóstwo opinii klientów, mówiących, że płyny z Niemiec są bardziej wydajne, intensywniej pachną i potrafią usunąć niemalże wszystkie plamy, nawet te po winie, trawie, czy błocie. Stosując taki płyn można zapomnieć o wielogodzinnym namaczaniu przed praniem, ponieważ aktywne cząsteczki płynu rozbijają brud w ciągu jednego prania. Produkty piorące sprowadzane z Niemiec możemy kupić w specjalnych sklepach, które zajmują się sprzedażą asortymentu zza zachodniej granicy. Mieszkańcy, którzy mieszkają blisko niemieckiej granicy, samodzielnie robią zakupy w tamtejszych sklepach z chemią gospodarczą i płacą w euro. Natomiast pozostali klienci kupują w polskich sklepach i płacą złotówkami.

W Polsce poza niemieckimi płynami do prania, dostaniemy też płyny do płukania, mydła, detergenty do sprzątania kuchni, czy łazienki. Wszystkie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów, gdyż mają wysoką jakość w przystępnej cenie.

 

O Autorze: Wiesław Bucik