Mówi się, że dom to wyłącznie miejsce, w którym mieszka się wraz z rodziną. Rzadko kiedy zwraca się uwagę na jego architekturę. Bardziej powszechnym zjawiskiem jest dbałość o to, by pomieszczenia, które się w nim znajdują były wyłącznie funkcjonalne i przestronne. Istnieje jednak druga strona medalu, o którą zabiegają projektanci wnętrz. 

Kreatywne podejście do projektowania wnętrz

nowatorskie projektowanie wnętrz w GdańskuWielu ludzi jest tradycjonalistami jeśli chodzi o projektowanie wnętrz. Zależy im na tym, aby wnętrza były po prostu proste oraz funkcjonalne. Nieczęsto godzą się na bardziej wymyślne projekty, twierdząc że takowe mogą być bardziej wymagające, czyli po prostu trudniejsze do posprzątania. Gdańscy architekci postanowili położyć kres takiemu rozumowaniu. Chcą oni przekazać w swoich projektach ludziom coś więcej. Chcą, by ci dostrzegli, że projektowanie to także jest sztuka. Dlatego też ich domeną jest nowatorskie projektowanie wnętrz w Gdańsku. Co ciekawe, dostają oni coraz więcej zleceń na projekty domów, których przyszli właściciele dają im pełną swobodę przy projekcie, uczestnicząc jedynie w konsultacjach przy końcowych poprawkach. Taka postawa znacznie ułatwia projektantom pracę. Nie czują oni nerwowego oddechu na karku, a wręcz przeciwnie – w spokoju mogą oddać się projektowi, chcąc wycisnąć jak najwięcej z towarzyszącej im weny twórczej. Częstokroć się to udaje, gdyż nie ma niczego gorszego od klienta, który twierdzi, że wszystko wie lepiej. 

Dom w dzisiejszych czasach to już nie tylko miejsce zamieszkania. Dom to coś więcej. Jego wnętrze można określić jako wizytówkę, która może o nas świadczyć bardzo różnie. Z pewnością, jeśli jego wnętrze jest nowatorskie – przedstawiamy siebie jako człowieka otwartego na świat, który nie boi się zmian i szybko adaptuje się do nowego środowiska. 

O Autorze: Krzysztof Sikor