Wady wzroku są przeważnie niezależne od nas, gdyż decyduje o tym genetyka. Nie mniej jednak nasz tryb życia i przede wszystkim wielogodzinna praca przed komputerem sprawia, że oczy stają się zmęczone, a przez to spada też jakość widzenia.

Jakie kupić okulary ze szkłami korekcyjnymi?

nowoczesne okulary korekcyjneJeszcze kilka dekad temu, osoby, które musiały nosić okulary, miały znacznie mniejszy wybór niż dziś, ponieważ oferta optyków był mocno ograniczona. Najtańsze oprawki z plastiku były mało estetyczne, a często nawet ciężki, przez co ich noszenie nie było przyjemnością. Natomiast oprawki wykonane z metalu, czy tworzywa po niego, były znacznie droższe i nie każdego było na nie stać. Dziś, idąc do optyka, mamy niemalże nieograniczony wybór oprawek w przeróżnych kształtach i dużej rozpiętości cen. Z pewnością kupimy oprawki za sto, dwieście, a nawet tysiąc złotych i będą one się świetnie prezentowały. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt szkieł, które przeważnie kosztują od dwustu do czterystu złotych i są znacznie cieńsze i lżejsze niż kilka dekad temu. Nowoczesne okulary korekcyjne mogą być okrągłe, kwadratowe, prostokątne, owalne czy kocie. Tak naprawdę wybór jest nieograniczony, zatem bez problemu można je dobrać do kształtu twarzy. Jeżeli ktoś nie lubi patrzeć przez oprawki, to w sprzedaży znajdzie modele okularów bez ramy, same boczne elementy, która zakłada się na uszy. Szkła są wtedy połączone cienkim drucikiem, który przeważnie jest mało widoczny. Co istotne w okularach korekcyjnych, co kilka lat trzeba je sprawdzać, czy nadaj pasują do naszej wady, która może postępować.

Kiedyś osoby noszące okulary, miały tylko jedną parę, a dziś można ich mieć kilka, aby dopasować do stylizacji czy dnia. Zatem nie trzeba się ograniczać do konkretnej pary okularów, bo można ich kupić kilka, jeżeli nie możemy się na konkretne zdecydować.

O Autorze: Irena Sikor