Postanowiłam otworzyć własną drukarnię. Na razie jest to tylko w sferze planów, ale powoli stawiam kroczki ku temu celowi. Obecnie myślę nad biznesplanem. Zorientowałam się już, że w Krakowie, w okolicy, nie ma żadnej drukarni. Jest to dla mnie aż dziwne, bo wydawałoby się, że Kraków to tak wielkie miasto, że musi na pewno występować przesyt usługodawców różnej maści.

Przydatne usługi w drukarni

drukarniaZ drugiej jednak strony, popyt także jest ogromny. Jestem pewna, że kolejna drukarnia także znajdzie klientów. Trzeba tylko dobrze się wypromować. Ja zamierzam zająć się profesjonalnym drukiem. Mam na myśli na przykład druk książek. Obecnie ludzie coraz częściej decydują się na wydawanie książek własnym sumptem, gdyż wtedy większość pieniędzy ze sprzedaży rzeczywiście trafia do nich. Nie można zaś tego powiedzieć w sytuacji współpracy z wydawnictwem. Poza tym na pewno będę oferować druk folderów. Myślę, że firmy chętnie podejmą ze mną stałą współpracę, jeśli tylko zaoferuję im wysoką jakość w przystępnej cenie. Druk katalogów to może być przydatna usługa, jeśli przedsiębiorstwo chce się wypromować i zdobyć kolejnych klientów. Czasami trzeba potencjalnym zainteresowanym pokazać, jak dokładnie wygląda praca firmy. Wiadomo, że kupujemy często wzrokowo. Na pewno podjęłabym się także druku mniejszych elementów, bo nie co dzień zdarza się jakieś duże zamówienie. Planuję jednak na druk folderów, katalogów i innych rzeczy w większej ilości zaoferować cenę hurtową. Na pewno będzie to korzystne dla przedsiębiorców czy właśnie autorów książek.

Myślę, że mój biznes ma duże szanse powodzenia. Postaram się, aby tak było. Od zawsze marzyłam o własnej firmie i teraz wreszcie mam okazję w tym temacie podziałać. Trzeba w końcu trochę zaryzykować i zrobić coś takiego dla siebie.

czytaj więcej na: Drukarnia Luxor z Krakowa, ul. Danusi Jurandówny 22

O Autorze: Wiesław Bucik