Drzwi to częsty element wyposażenia wnętrza, który urządzając przestrzeń i planując kolorystykę, itp. po prostu nam ucieka. Zapominamy o nim, odkładamy na później, początkowo nie przywiązujemy aż takiej wagi, bo przecież ważniejsze są szafki kuchenne, czy wygląda salonu, ale to nasze podejście wraca do nas, a raczej jego konsekwencje. Przecież drzwi są niezwykle ważne, nie dość, że przede wszystkim bardzo funkcjonalne, to jeszcze do tego bardzo widoczne.

Perfekcyjnie dobrane drzwi wewnętrzne

drzwi wewnętrzne drewniane warmińsko mazurskiDrzwi są bardzo widoczne, i to z każdej strony, bo przecież oddzielają nam one dwa pomieszczenia i z tychże dwóch pomieszczeń widać je bardzo dobrze. Drzwi powinny być eleganckie, trwałe, dobrze wykonane, powinny być jak najwyższej jakości, a do tego jeszcze we wzorach i w kolorystyce, która pasowałaby do wystroju całego wnętrza. Nie mogą się różnić przecież od ogólnego klimatu panującego w mieszkaniu, czy w domu, muszą być w takim stylu, w jakim są pozostałe meble i elementy. Dlatego też decyzję jakie mają być nasze drzwi powinniśmy podjąć na początku, a nie zostawiać ją na koniec. Może zdecydujemy się na drzwi wewnętrzne drewniane warmińsko mazurski, a może będziemy woleli szklane? Decyzja należy do nas, ale podejmijmy ja na wstępnym etapie urządzania wnętrza, tak, żeby później całe nasze wnętrze było spójne i jednakowo wyglądające.

Drzwi powinny być w miarę szczelne, powinny być ciche i powinny dobrze wyglądać. Wybierajmy też takie kolory, żeby drzwi były łatwe i proste w czyszczeniu. Myślmy i praktycznie i logicznie. Względy wizualne swoją drogą, a względy ekonomiczne i praktyczne swoja drogą. Najważniejsze, żeby znaleźć złoty środek pomiędzy tymi wszystkimi względami i postarać się o jak najbardziej udany i trafny wybór naszych drzwi.

O Autorze: Paweł Kolarski