Kiedy razem z mężem zastanawialiśmy się nad tym jakie drzwi do pokoju naszego syna zamontować wbrew pozorom ta decyzja zajęła nam bardzo wiele czasu. Niby nic, ale to jednak dużo myślenia nad różnymi za i przeciw. Dyskusja była zacięta.

Drzwi wewnętrzne do pokoju dziecka

drzwi wewnętrzne z KatowicMój mąż uważał, że syn będzie potrzebował dość sporo prywatności gdy tylko zacznie dorastać i naturalnym wyborem są drzwi wewnętrzne z Katowic wykonane z drewna. Jako, że jeszcze był mały mi zależało na tym, aby były z szybą. Wówczas przy odpowiednim ustawieniu światła widziałabym, że nie śpi, chodzi po pokoju. Mąż jednak brał moje wytłumaczenia za absurdalne, w co sama nie mogłam uwierzyć. Stwierdził on bowiem, że przesadzam a przecież na każdym etapie rozwoju syna nie będziemy zmieniać mu drzwi. Zadziałał na wyobraźnie, bo domyślam się, że jako nastolatek zapewne będzie potrzebował znacznie więcej intymności i spokoju. Poza tym młodzieńczy bunt – mocne trzaśnięcie drzwiami mogłoby sprawić, że szyba wyleci. Już wówczas czułam, że w sprawie drzwi przegrałam, ale cały czas trzymałam się moich z szybą. Kiedy jednak udaliśmy się do sklepu sprzedawca zdecydowanie poparł męża. Powiedział, że małemu chłopcu nie wytłumaczę, że szkło jest kruche i jeśli uderzy metalowym samochodzikiem czy inną zabawką może wyrządzić sobie jeszcze większą krzywdę. Czułam, że przegrałam ostatecznie i zaczęliśmy wybierać drewniane drzwi do pokoju. Tutaj zaczęły się kolejne schody, gdyż zdaliśmy sobie sprawę, że wszystkie drzwi w naszym mieszkaniu nie mogą wyglądać inaczej.

Musieliśmy więc kupić kilka kompletów drzwi, w tym z wywietrznikami do łazienki. Cieszę się jednak, że doszliśmy do porozumienia. Teraz wiem, że nie będę musiała obawiać się o to, że synek zrobi sobie krzywdę przez mój zły wybór.

 

O Autorze: Janusz Wiśniewicz