Przyszkolne szafy chłodnicze pełnią ważną funkcję podczas eksponowania towarów w sklepach spożywczych. Wyróżnia się zasadniczo dwa typy witryn z funkcją chłodzenia. Mogą być klasyczne, przyścienne, przeznaczone do ustawienia w rzędzie lub przeszklone z dwóch stron. Tego typu profesjonalne szafy ekspozycyjne pomagają estetycznie ułożyć towary na półkach.

Ekspozycja towarów w sklepach spożywczych

szafy chłodnicze przeszkloneEkspozycja towarów w sklepach spożywczych możliwa jest dzięki profesjonalnym szafom przeszklonym. Funkcja chłodzenia łączy się w tego typu lodówkach z miejscem na estetyczne ułożenie produktów spożywczych. Równo poukładane butelki, opakowania, mrożonki, sery, wędliny sprawiają, że klienci mają pewność wysokiej jakości produktów. W szafach można ustawić optymalną temperaturę, dostosowaną do specyfiki produktów, np. do lodów, mrożonek, napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Wybierając szafy chłodnicze przeszklone modele mają najwięcej do zaoferowania, zarówno klientom, jak i sprzedawcom. Właściciel sklepu ma pewność, że towar będzie świeży, nie ulegnie zepsuciu. Tym samym klient będzie wyjątkowo zadowolony z zakupów. Przepisy sanepidu odnośnie przechowywania żywności są spełnione w przypadku szaf chłodzących. W witrynie panują optymalne, idealne warunki do eksponowania i magazynowania produktów. Na zapleczu częściej wykorzystywane są klasyczne szafy bez przeszklenia.

Szafy sklepowe z funkcją chłodzenia produktów spożywczych ułatwiają pracę w sklepie. Dla klientów swobodny dostęp do przeszklonych witryn chłodzących ma wiele plusów. W marketach i sklepach wielkopowierzchniowych łatwo można znaleźć produkty poukładane równo na półkach, z dodatkiem wyraźnych cen. Na półkach w witrynach chłodzących pomieści się wiele produktów różnego gatunku.

O Autorze: dawidb