Wśród nowinek technicznych istnieje wiele takich, które są proste w działaniu, mimo, że ich nazwa na to wskazuje. Jeżeli prowadzisz remont w swoim mieszkaniu i jesteś zainteresowany jakimś udogodnieniem, sprawdź w Internecie i innych źródłach, co możesz zastosować u siebie. Zastanawiałeś się kiedyś nad sprawniejszym odkurzaniem? Wiesz na czym polega odkurzacz, określany jako „centralny”?

Sposób działania centralnego odkurzacza

centralny odkurzaczPrzyjmijmy, że odkurzacz, to taka „stacja dokująca”. Co z nim zrobić? To nie jest typowy odkurzacz, znany z tradycyjnych gospodarstw domowych. Jego moc jest większa, tak samo jak rozmiary. Oczywiście nie jest to duża różnica, jednak zauważalna. Producenci nie muszą dokładać tylu starać w minimalizowaniu rozmiarów tego sprzętu RTV, ile przedsiębiorstwa produkujące zwykłe, przenośne odkurzacze. Ten sprzęt montujemy na stałe w miejscu niewidocznym dla gości, jednak łatwo dostępnym dla osób sprzątających. Przytoczona powyżej „stacja dokująca” wciąga kurz z mieszkania poprzez system rur. Mieszkanie należy przystosować pod ten system, o ile zależy nam na jego estetyce. A co z budową wewnętrzną? Jak skonstruowany jest centralny odkurzacz? Tak samo jak ten zwykły, który z pewnością  posiadasz. Poza wspomnianą powyżej zwiększoną mocą, nie ma różnic. W przypadku usterki np. pęknięcia rury, spokojnie możesz kupić substytut w większości sklepów z elektroniką i sprzętami domowymi. Serwis tego sprzętu również jest bezproblemowy, nawet po upłynięciu okresu gwarancji. Możesz oddać to do naprawy każdemu, kto pracuje jako „złota rączka”.

Prostota i funkcjonalność odkurzacza jest niesamowita. Początkowo nie chciałem stosować tego systemu u siebie. Wiązało to się ze strachem źle wydanych pieniędzy. Jak się okazało moja decyzja była trafiona, co więcej, zyskała swoich zwolenników w mojej rodzinie. Moja żona twierdzi, że powrót do tradycyjnego czyszczenia dywanów byłby dla niej niemożliwy. Do wygody łatwo się przyzwyczaić, co nie zawsze jest negatywne. 

O Autorze: Paweł Kolarski