Niektóre gatunki owadów mogą być naprawdę irytujące. W szczególności jeśli starają się one wdzierać do naszego mieszkania lub co gorsza już w tym mieszkaniu się na dobre zadomowiły. Do takich owadów zaliczyć można przykładowo pluskwy i prusaki. Insekty te bardzo często utrudniają nam życie więc warto wiedzieć co robić by je skutecznie zwalczać.

Sposoby zwalczania pluskiew

oprysk na pluskwyPluskwy i prusaki to dwa gatunki insektów, które uwielbiają mieszkać wszędzie tam gdzie znajdują się ludzie. Owady te w ciągu dnia najczęściej ukrywają się w najróżniejszych szczelinach i zakamarkach w naszym domu. Natomiast gdy tylko nastanie zmierzch to owady te wyruszają na poszukiwanie pożywienia. Pluskwy szczególnie lubią miejsca zacienione oraz wilgotne. Świetnie czują się między innymi w naszych łazienkach. Jednak zdarza się też często tak, że zamieszkują w meblach jakie posiadamy w domu. Należy więc być bardzo ostrożnym jeśli chodzi o kupno mebli używanych. Zdarzało się bowiem tak, że pluskwy były do mieszkań wnoszone właśnie wraz z takimi meblami. Obecnie często poruszanym tematem jest oprysk na pluskwy. W sklepach internetowych oraz w marketach znaleźć możemy wiele różnych preparatów tego typu. Często słyszy się o też o kostkach dezynsekcyjnych, które mają silne działanie wabiące pluskwy i prusaki. Natomiast stosując opryski należy bardzo dokładnie się przyłożyć do czynności związanej z rozprzestrzenianiem środka.

W sklepach nabyć możemy preparaty, które należy rozpuścić w wodzie. Jedna buteleczka takiego preparatu może wystarczyć przykładowo nawet na 5 litrów wody. Natomiast jednorazowe pryskanie środkami zwalczającymi prusaki może działać nawet przez dwa tygodnie. Jeśli dostrzeżemy, że problem powrócił to należy zabieg powtórzyć aż do osiągnięcia efektów.

O Autorze: Sebastian