Budynki wielokondygnacyjne, między innymi takie jak biurowce, które usytuowane są głównie w centrach dużych miast, są to nieruchomości posiadające bardzo ciekawą architekturę oraz konstrukcję. Posiadają one specjalną szklaną elewację, która zaprojektowana zostaje jeszcze przed rozpoczęciem wykonywania prac budowlanych.

Wysokojakościowe elewacje szklane z konstrukcją

elewacje aluminiowo szklaneAby zastosować specjalną elewację ze szkła, decyzję o jej montażu należy podjąć jeszcze w trakcie realizacji planu konstrukcyjnego budynku. Jest to ważne, ze względu na to, że ściana elewacyjna ze szkła nie może charakteryzować się jako nośna. W związku z tym, konieczne jest wykonanie ścian nośnych wewnątrz budynku, następnie po zakończeniu prac budowlanych ścian z wykorzystaniem cegieł, zostaje rozpoczęty montaż ściany elewacyjnej. Elewacje aluminiowo szklane składają się z pierwotnie zastosowanej konstrukcji aluminiowej, następnie po odpowiednim jej montażu, zostaje ona zabudowana szklanymi płytami, tworzącymi elewację budynku. Każdy nowoczesny budynek, może posiadać tego rodzaju ścianę zewnętrzną ze szkła, niemniej jednak w celu realizacji planu konstrukcji takiej ściany elewacyjnej, konieczne jest zastosowanie specjalnego szkła pod względem jakości, dzięki czemu ściana ta, będzie pełnić funkcje termoizolacyjne, a także antyrefleksyjne, które odbijać będą światło słoneczne oraz zapobiegną zbyt dużemu nasłonecznieniu wnętrz lokali, mieszczących się w budynku.

Zdecydowanie warto zapoznać się z możliwością zastosowania szklanej elewacji z konstrukcją aluminiową, dzięki której wygląd budynku zyska naprawdę wiele na efekcie wizualnym, jak również na ogólnej prezentacji. Ponadto, jest to sposób na unowocześnienie każdej nieruchomości, jednakże zastosowanie tego rodzaju elewacji wiąże się z koniecznością jej częstego oczyszczania.

O Autorze: Krzysztof Sikor