Powietrzne pompy ciepła są, wedle posiadaczy takowych urządzeń, najprostszymi, aczkolwiek najbardziej wszechstronnymi odmianami pomp, mogącymi pracować wydajnie w każdych warunkach. Są one również zdecydowanie łatwe do zamontowania w dowolnym miejscu, i mogą być błyskawicznie podłączone do obiegu ciepłej wody.

Sprawny montaż powietrznej pompy ciepła

montaż pompy ciepła kujawsko pomorskieMimo iż zdawało nam się że montaż pompy będzie sprawą dość prostą, okazało się iż jest to zadanie przekraczające nasze możliwości. Nie chcieliśmy bowiem ryzykować problemów, jakie mogły wyniknąć z nieprawidłowego montażu pompy, i woleliśmy dopłacić za zaangażowanie ekipy montażowej, niż później mieć wydatki na naprawę czy nawet wymianę urządzenia. W okolicy na szczęście działa mnóstwo ekip

buyantibiotics24.net

, które wykonują montaż pompy ciepła Kujawsko Pomorskie ma bowiem mnóstwo domów zasilanych różnymi rodzajami pomp, a niejednokrotnie zastępują one całkowicie ciągi ciepłownicze na obrzeżach miast. Nie było więc problemu ze znalezieniem załogi, która mogłaby zamontować nasze pompy i podłączyć je do systemu ciepłowniczego w domu nie tylko szybko, ale również i sprawnie. Termin, jak się okazało, nie był szczególnie dużym problemem, gdyż powietrzne pompy są łatwe do zamontowania, a dzięki temu załoga mogła podjąć się montażu w dogodnym dla nas terminie i przeprowadzić go błyskawicznie. Faktycznie, montaż nie zajął więcej niż kilka godzin, z czego samo usytuowanie pompy było najbardziej czasochłonne.

Podłączenie urządzenia do obiegu ciepłej wody było natomiast bardzo szybkie, i po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia prac w domu działał już obieg ciepłej wody oraz ogrzewanie. Cena montażu była bardzo niewielka, głównie z racji małego nakładu pracy oraz wysiłku, włożonego w instalację przydomowej pompy.

O Autorze: Łukasz