Muzyka do prezentacji

Od dwóch lat zajmuję się prowadzeniem dość ciekawej grupy. Moja grupa liczy ponad dwadzieścia osób i zajmuje się łowieniem burz. Generalnie, chodzi tu przede wszystkim o to, aby nagrać moment wyładowania lub wykonać zdjęcie pioruna. Efektem końcowym są filmy podsumowujące dany dzień z burzą.

Muzyka do prezentacji może mieć różny charakter

Muzyka do prezentacjiAby wykonać taki film, należy nie tylko wiedzieć, co to jest bank muzyki, ale także posiadać umiejętności w posługiwaniu się programem do montażu filmów. Niektóre programy są płatne, niektóre nie – wszystko zależy od możliwości. By film był ciekawszy, warto, aby w tle leciała jakaś muzyka do prezentacji, która może mieć różny charakter. W zależności od tego, co jest na filmie, dostosowujemy tempo muzyki. Jeżeli na filmie widać rozwój chmur burzowych, wtedy warto zakupić z royalty music muzykę spokojną, romantyczną. Może to być dźwięk fortepianu. Do formowania się konwekcji pasuje także muzyka podniosła typu epic. Jeżeli na filmie są wyładowania, warto zaopatrzyć się w akcenty nieco mocniejsze. Doskonale komponuje się z metalem, ale coraz częściej łowcy burz na swych filmach stosują dubstep. Wszystko po to, aby zainteresować odbiorcę. Im większa oglądalność – tym większa sława. Jak ogląda się filmy z burzy, można mieć wrażenie, że w tle leci muzyka do gier. I bardzo słusznie, ponieważ ten specyficzny gatunek muzyczny, bardzo często jest lubiany przez łowców burz. Ludzie mają dziwne pasje, ale uważam że to co robię ma pozytywne znaczenie dla społeczeństwa.

Bycie łowcą burz, to nie tylko działalność artystyczna polegająca na robieniu zdjęć oraz filmów, ale także naszym celem jest informowanie ludności o zagrożeniach i robienie prognoz pogody.

O Autorze: Edward Bąk