Bardzo lubię swoją pracę. Znajomym mówię, że pomagam spełniać marzenia. Pracuję w biurze podróży. Zajmujemy się sprzedażą wycieczek i wczasów. W naszej ofercie są wczasy nad polskim morzem, ale znajdziecie w niej również wyjazd na safari do Kenii. Wśród naszych klientów są młode małżeństwa, rodziny z dziećmi i osoby szukające mocnych wrażeń.

Reklama firmy na cukierkach

cukierki reklamowe dla firmPracujemy we trójkę. Oprócz mnie sprzedażą wycieczek zajmuje się mój kolega. Szefowa również jest w biurze. Dużo czasu spędza jednak na promowaniu naszego biura. Jeździ na targi turystyczne i szuka nowych destynacji na wyjazdy dla naszych klientów. Niedawno była w hotelu nad morzem, z którym współpracujemy. Zobaczyłam tam coś, co postanowiła wprowadzić również do naszego biura. Były to cukierki reklamowe dla firm. Zamówiła krówki i karmelki w papierkach z logo naszego biura podróży. Od tamtej pory leża w miseczkach na naszych biurkach. Zachęcamy klientów, żeby się nimi częstowali. Cukierki są bardzo smaczne. Kiedy przyjechały sami je próbowaliśmy. Musieliśmy przecież wiedzieć, czy będą smakować klientom. Śmieliśmy się z tego. Z obecności cukierków szczególnie zadowolę są dzieci klientów zamawiających wczasy. Procedura rezerwacji i podpisanie umowy trochę trwa, a dzieci się nudzą. Zorganizowaliśmy w rogu stolik z krzesełkami i kolorowankami dla dzieci. Tam również stoi miseczka z cukierkami. Musimy często ją uzupełniać, bo dzieci czasem wypychają nimi kieszenie.

Myślę, że pomysł szefowej, by wprowadzić do biura słodycze był udany. Klienci chętniej przychodzi do nas z dziećmi, spędzali u nas więcej czasu i często wybierali droższe oferty. Mogli się dłużej zastanowić nad wyborem hotelu czy wycieczki, a my mogliśmy przedstawić im korzystniejszą ofertę np. z atrakcjami dla dzieci.

O Autorze: Janusz Wiśniewicz