Moda na urządzanie domu w stylu góralskim jest bardzo popularna. Z tego właśnie względu bardzo często możemy natchnąć się na oferty fachowców, którzy specjalizują się w wykonywaniu mebli w tym właśnie stylu. Wiąże się to oczywiście z pracami w drewnie. Tylko w ten sposób można oddać prawdziwy klimat i styl tego rodzaju miejsc.

Rzeźbienie rozet w drewnie

piękne drewniane rozetyNa ogół meble, które wykonuje się w tym właśnie stylu zdobi się rozetami poprzez ich wycinanie. Z tego też powodu warto jest wiedzieć, że na ogół wykonuje się je w drewnie miękkim. Takim rodzajem drewna jest między innymi, lipa, jodła sosna, czy świerk. Nie mniej jednak obecnie coraz częściej można spotkać się z wykonywaniem mebli oraz rozet także w innych gatunkach drewna. Nie mniej jednak jest to zadanie nieco trudniejsze. Z tego też względu konieczne jest zachowanie odpowiedniego rozeznania w aspekcie cen, które oferują wykonawcy. W wielu wypadkach piękne drewniane rozety wykonywane są za stosunkowo nieduże pieniądze. Oczywiście duże znaczenie może mieć między innymi wzór, czy wielkość tej ozdoby. Z tego też powodu bardzo dużo osób decyduje się na wykonywanie ich po ustaleniu konkretnej ceny z wykonawcą. Niekiedy można spotkać się także z możliwością ewentualnych negocjacji. Dotyczy to jednak dużych zamówień. Wtedy można liczyć na upust wynoszący nawet dwadzieścia procent. Może być to dość spora oszczędność.

Szukając fachowców, którzy specjalizują się w tego rodzaju pracach bardzo łatwo będziemy w stanie znaleźć mnóstwo ofert. Ponadto obecnie coraz częściej można spotkać się z sytuacją, że osoby, które są zainteresowane wykonaniem zlecenia polegającego na rzeźbieniu rozety odpowiadają na oferty zamieszczone przez klientów. Podają oczywiście stawkę cenową, dzięki temu bardzo łatwo można wybrać korzystną ofertę.

O Autorze: Henryk Rybka