Lakier samochodowy jest bardzo delikatną częścią samochodu. Łatwo jest o jego uszkodzenia. Nowe lakiery są bardziej miękkie ze względu na to, że nie posiadają substancji, które zostały uznane za szkodliwe. Jednak to przekłada się na to, że o lakier trzeba dbać.

Folia która chroni auto

folie ochronne szczecinJak może dość do uszkodzenia? Wcale ktoś nam nie musi porysować samochodu, nie musi dojść do wypadku, czy przypadkowego uderzenia np. wózkiem sklepowym. Rysy mogą się pojawić podczas korzystania z automatycznej myjki, która ma ostre szczotki, jak również od soli drogowej. Lakier uszkadzany jest poprzez promieniowanie słoneczne, czy kwaśne deszcze. Jak można sprawić, by zabezpieczyć lakier auta? Metod jest przynajmniej kilka. Jedną z bardziej skutecznych metod są folie ochronne szczecin. Taka folia nakładana jest przez specjalistycznych salon samochodowy czy salon autodetailingowy. Nie jest to bardzo droga usługa, jest także wykonywana dosyć szybko. Specjalna folia nakładana na lakier zabezpieczy go przed działaniem szkodliwych substancji i warunków atmosferycznych. Warto zaznaczyć, że folia ochronna może być nakładana na każdy rodzaj auta i nie zmieni ona jego koloru, ponieważ jest przeźroczysta. Jedyne, o co trzeba zadbać to dokładne ,,rozprasowanie” folii na samochodzie, tak by nie było zagnieceń. Folia ochronna zabezpieczy lakier przynajmniej na kilka lat. Jest to zatem doskonała inwestycja. Z daleka nawet nie będzie widać, ze cokolwiek było z samochodem robione. Jedynie specjalista zauważy, że lakier pokryty jest folią.

Jeśli zatem chcesz przedłużyć trwałość lakieru na swoich czterech kółkach, nie chcesz by z czasem płowiał, odbarwiał się i był pełen rys to udaj się do najbliższego salonu samochodowego oferującego nakładanie folii ochronnych.

 

O Autorze: Janusz Wiśniewicz