Każdy z nas w domu odkurza i myje podłogi, aby zachować je w czystości. Podobne pracę są wykonywane w miejscach publicznych takich jak galerie handlowe, muzea, sklepy wielkopowierzchniowe czy punkty usługowe. Różnica polega na sposobie ich wykonywania.

Co potrafią maszyny czyszczące?

maszyna czyszcząca do podłógMałą powierzchnię łatwo wyczyścić i bez problemu zrobi się to powszechnie dostępnymi środkami. Jednak kiedy przyjdzie wyczyścić kilkaset metrów kwadratowych, to może się okazać, że niezbędna bedzie maszyna czyszcząca do podłóg. Jest to urządzenie, które przeważnie jest zasilane elektryczne i ma wbudowany specjalny silnik i akumulator. Dzięki temu można z niego korzystać w pomieszczeniach zamkniętych. Przede wszystkim na rynku znajdziemy maszyny czyszcząco – myjące, które również mogą zamiatać. W zależności od modelu mogą wymagać pchania przez osobę obsługującą lub posiadają miejsce siedzące i są jedyne sterowane kierownica. Powszechnie się uważa, że ich zakup jest opłacalny, jeżeli powierzchnia do mycia jest większa niż pięćdziesiąt metrów kwadratowych, dlatego spotkać je możemy w naprawdę dużych magazynach, sklepach czy zakładach pracy. Przeważnie posiadają one z przodu lub pod spodem specjalne gumowe końcówki lub szczotki, które poruszają się, drgają lub obracają się z określoną prędkością. Mogą czyścić parą wodna, sprężonym powietrzem i detergentem lub woda z właściwym płynem, który jest dozowany w trakcie pracy. Efekt ich pracy jest znacznie lepszy niż praca niejednej sprzątaczki.

Tego typu maszyny czyszczące można kupić bezpośrednio u producenta lub pośredników czy dystrybutorów. Przeciętna cena nowej maszyny to około piętnaście – dwadzieścia pięć tysięcy złotych, ale można je znacznie taniej kupić używane lub wydzierżawić na korzystych warunkach.

O Autorze: aniam