Jeżeli dbamy o nasze bezpieczeństwo, to z pewnością gaśnice nie są nam obce – wiemy, że mają one kilka rodzajów i że każdy z nich jest odpowiedni do pożaru innego rodzaju. Każda z gaśnic ma swoje wady i zalety i jeżeli chcemy jakąś kupić, to powinniśmy zobaczyć co w naszym otoczeniu ma największe ryzyko na zapalenie się i wtedy dokonać swojego wyboru.

Najlepsze gaśnice śniegowe

gaśnica śniegowa do elektronikiOstatnio uznałam, że muszę zacząć bardziej dbać o siebie, swoją rodzinę i nasze otoczenie, dlatego uznałam, że czas zakupić gaśnicę, a najlepiej dwie – ponieważ moja firma również nie jest w żadną zaopatrzona, co jest błędem. Nie wiedziałam tylko jaką wybrać, ale uznałam, że po prostu poczytam, do czego dane gaśnice służą. Gaśnica śniegowa do elektroniki wydała mi się najlepszym wyborem. Dowiedziałam się, że nie zanieczyszcza ona ani pomieszczeń, ani przedmiotów, które gasimy, więc wydawała się idealna. Co prawda jest ona większa niż inne gaśnice, ale byłam pewna, że jakoś sobie z tym poradzę. Popytałam jeszcze producentów takowych sprzętów co i jak, a kiedy dowiedziałam się już wszystkiego, czego potrzebowałam, dokonałam zakupu dwóch takich gaśnic. I w pracy i w domu przekazałam też wszystkim to, czego dowiedziałam się od pracownika, z którym rozmawiałam i wyjaśniłam jak zachowywać się w czasie pożaru oraz jak obsługiwać tę właśnie gaśnicę. Miałam nadzieję, że teraz będziemy czuć się bardziej bezpiecznie.

Kupno gaśnicy powinno być obowiązkiem – nieważne czy mówimy o posiadaniu jej w domu, pracy, szkole, czy jakimkolwiek innym miejscu. Wszędzie występuje ryzyko pożaru, więc nie możemy wzruszyć ramionami i tłumaczyć się, że nam to nie grozi, bo nie mamy wpływu na to, co może się wydawać. Dlatego też zainwestujmy w gaśnicę śniegową i bądźmy przygotowani na wszystko.

 

O Autorze: Zbigniew Kowal