Jak wiecie, moi drodzy, po tym jak zaczniemy wprowadzać w życie elementy z projektu naszego domu, bardzo trudno jest później zastosować jakieś zmiany. Oczywiście jest to możliwe. Nawet na etapie już wybudowanego domu, możemy zburzyć ścianę – oczywiście nie nośną – i postawić ją w innym miejscu, tylko po co? Uczulam Was zatem na to byście byli pewni swoich decyzji.

Dachy z dachówki. Kupujmy i budujmy z głową

dachówki gdańskBudowa domu to nie jest bułka z masłem. Gdy zatwierdzimy projekt, zmiany będą się wiązały z przesunięciem czasowym, nakładem finansowym i oczywiście emocjami. Nikt nie lubi, gdy coś na co czekamy się przedłuża. Zatem jeśli wybieramy na przykład dach z dachówki, to bądźmy tego pewni. Jeśli wybieramy podłogę ceramiczną to znamy jej wady i zalety. Jeśli projektujemy ogród to starajmy się go zgrać z całą resztą. Oczywiście teoria teorią, a życie życiem. Piszę tu o sytuacji idealnej, bo w rzeczywistości poprawki zawsze będą. Jeśli szukamy produktu to nie wklepujemy w Internet: dachówki gdańsk i wybieramy na chybił-trafił, ale szukamy jak najbardziej szczegółowej frazy: dachówki polecana firma gwarancja dobra jakość gdańskie. Nie szukajmy w samym mieście; poszukajmy też w okolicach. Duże firmy, a raczej ich fabryki zazwyczaj znajdują się na terenach podmiejskich. Na dachówki też jest gwarancja, poczytajmy o tym na stronach internetowych. Przestrzegam przed wybieraniem firm metodą: pierwsza – lepsza lub najtańsza. Pierwszy wynik w wyszukiwarce może być najlepszy, ale niech będzie też świadomy.

Wielokrotnie sam łapałem się na tym, że jedynym kryterium wyboru, jakiego dokonałem było to, że produkt był pod ręką. A ja zwracam się do Państwa i też do siebie byśmy myśleli przy naszych wyborach. Gdy kupujemy rzeczy wcale nie tanie, nie żałujmy później, że za mało poświęciliśmy tematowi uwagi.

O Autorze: Krzysztof Sikor