Ludzie często wyjeżdżając za granicę na wakacje spodziewają się znacznie wyższych standardów niż w Polsce. Oczywiście jest to logiczne – ceny na zachodzie są wyższe, więc i standard usług powinien stać na wyższym poziomie. Okazuje się jednak, że często to właśnie w Polsce można znaleźć najlepsze jakościowo noclegi na wakacje.

Ostatnio korzystałem z bardzo komfortowego noclegu w Kudowie Zdroju

komfortowe noclegi w Kudowie ZdrójCałe to miejsce wyglądało, jakby było co najmniej z innego świata. Wszystko było klimatyczne, ładne i wygodne. Oczywiście standard obsługi gości też stał na najwyższym możliwym poziomie. Widziałem jak wyglądała obsługa ludzi z innych krajów, i recepcjoniści byli w stanie rozmawiać w każdym z języków. Zrobiło to na mnie niemałe wrażenie. Co do samego komfortu pokoi, to tu również nie mogłem mieć najmniejszych nawet zarzutów. Okazało się też, że komfortowe noclegi w Kudowie Zdrój nie muszą być drogie – za pokój o podobnym standardzie w jakimkolwiek zachodnim kraju zapłaciłbym znacznie więcej, a nie jest powiedziane, że wszystko byłoby tak samo dopięte na ostatni guzik. Ostatnio w jednym z niemieckich hoteli nie spotkałem się z tak dobrą obsługą, jak w naszej rodzimej Kudowie Zdroju. Oczywiście noclegi również stały na wysokim poziomie, ale niestety nie miały szans w starciu z polskimi obiektami. Dlatego zawsze będę twierdził, że to w Polsce można znaleźć najlepsze i najbardziej komfortowe noclegi, które to zawsze zdeklasują wszelką konkurencję. W końcu nie bez powodu mówi się, że Polacy gościnność mają we krwi, i jest to uznawane za naszą narodową cechę. Wszystkie inne narodowości dziwią się nam pod tym względem.

Nie ma takiej możliwości, by gdziekolwiek na świecie ktokolwiek mógł zaproponować lepszą gościnę niż Polacy. Już od małego podróżowałem po świecie, ale zawsze najbardziej podobało mi się w polskich hotelach i pensjonatach.

O Autorze: Wiesław Bucik