Na rynku istnieją specjalne firmy, które cały swój asortyment kierują do przedstawicieli hoteli. Hotele to miejsca, które wymagają specjalnego wyposażenia, zarówno dekoracji, jak i odpowiednich mebli, a także specyficznego sprzętu AGD. Jednym z takich specyficznych artykułów hotelowych są wieszaki.

Czym się charakteryzują wieszaki hotelowe?

wieszaki hoteloweArtykuły, z których korzysta się w hotelach to z reguły kompaktowe urządzenia, które są przede wszystkim funkcjonalne. Są to przedmioty takie jak zestawy do parzenia herbaty, czy mydełka z nazwą firmy. Wśród tych drobnych artykułów są także przedmioty takie jak wieszaki. Większość wieszaków używanych w hotelach to wieszaki antywłamaniowe. Są one inaczej zbudowane od ich codziennych odpowiedników. Posiadają specjalne kółko, na którym zawieszony jest wieszak, który uniemożliwia zdjęcie go z drążka. Wieszaki hotelowe kupuje się hurtowo, w sklepach ze sprzętem hotelowym. Większość artykułów i mebli, które zamawia się do pokoi hotelowych, są kupowane hurtowo, ponieważ w hotelach znajduje się bardzo wiele pomieszczeń, które trzeba jednakowo wyposażyć. W takich sklepach, z asortymentem skierowanym do hoteli, można dostać także taki sprzęt, który nada się tylko przestrzeni hotelowych, taki jak wózki bagażowe, dzwonki do recepcji, czy specjalne pulpity do sal konferencyjnych, które znajdują się w coraz większej ilości hoteli. Wieszaki do hoteli, nawet jeżeli spełniają dodatkowe funkcje, takie jak zabezpieczenie ich przed kradzieżą, kosztują podobną kwotę co zwykłe wieszaki oraz dostępne są także w formie drewnianej lub plastikowej. Wieszaki antykradzieżowe kupuje się jednak razem z drążkiem, który następnie mocuje się w szafie. 

Wieszaki do hoteli zamawia się hurtowo w sklepach z asortymentem hotelowym. Najczęściej kupuje się wieszaki antykradzieżowe, których nie da się ściągnąć z drążka w szafie. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, a wykonane mogą być zarówno z drewna, jak i z plastiku.

O Autorze: Barbara Szewczyk