Jakiś czas temu miałem drobny wypadek samochodowy. Nikomu nic się nie stało, ale było ostre hamowanie i przez to otworzyły się poduszki powietrzne w moim samochodzie. Jak zawsze w takiej sytuacji, dosyć mocno uszkodziła się deska rozdzielcza. Teraz musiałem ją naprawić. Udałem się w tym celu do jednego z najlepszych mechaników samochodowych w okolicy.

Naprawiłem deskę rozdzielczą w samochodzie

naprawa deski rozdzielczejZapytałem się go, czy zajmuje się on naprawami desek rozdzielczych po otworzeniu się poduszek powietrznych. Okazało się, że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Dowiedziałem się także, że naprawa deski rozdzielczej po otworzeniu się poduszek powietrznych może nastąpić w dwojaki sposób. Można wtedy wymienić całą deskę rozdzielczą lub poszczególne jej elementy, które uległy uszkodzeniu. Ponieważ u mnie uszkodzenia deski były dosyć duże zalecił mi on wymianę całej deski. Dowiedziałem się, że dzięki temu uchronię się przed drobnymi pęknięciami i usterkami, które mogą być efektem tego, że deska będzie niejako sklejana z różnych elementów. Od razu zgodziłem się na jego uzgodnienia, podpisałem protokół oddania samochodu i już kilka dni później mogłem pojawić się w warsztacie ponownie, aby odebrać naprawiony samochód. Muszę przyznać, że naprawiona deska rozdzielcza wyglądała bardzo ładnie. Nawet nie było po niej widać, że jest wymieniona.

Mechanik zadbał o to, aby wyglądała ona niczym oryginalna deska i by wszystko do siebie pasowało. Przy okazji mechanik zamontował także nowe poduszki powietrzne na wypadek kolejnego wypadku. To było bardzo ważne. Byłem bardzo zadowolony z jego usług, tym bardziej że naprawił on deskę rozdzielczą w moim samochodzie w bardzo dobrej, przystępnej cenie. Dał mi on także gwarancję na wykonane usługi i wymienione części.

 

O Autorze: Tadeusz Walczak